16 Ağustos 2016 Salı

App Store Uygulama indiremiyorum ( Çözüm )

App Store uygulama indiremiyorum sorunu Apple severler tarafından bir sorun olarak dile getirilmekte. App Store uygulama indiremiyorum diyen Applecılar genelde uygulamalarını Apple Store'dan indirmekteler. Ancak bazen istenmeyen hatalar ekrana gelmekte ve kullanıcılarda bu hatanın çözümü için Google'da arama yapmaktalar.

App Store Uygulama indirilmiyor şeklinde gelen bu hatadan bazı çözüm yollarını uygulayarak kurtulma şansınız bulunmakta. Bu hata genellikle Server hatası nedeniyle ekrana gelmekte ve çözüm için bazı adımlar bulunmakta. Bu çözüm yollarından elbet biri işinize yarayacaktır.

App Store uygulama indiremiyorum

App Store Uygulama indiremiyorum, çözümü var mı ?


Çözüm 1:

İlk olarak klasik çözüm yolu olan reset atmayı kullanacağız. Home tuşu ve Açma kapama tuşuna 10 -13 saniye kadar basılı tuttuktan sonra telefonumuz kapanıp açılacaktır. Bu klasik bir resetleme yöntemidir format falan değildir. Bu yüzden verileriniz kaybolmayacak sakın panik yapmayın.

Çözüm 2:

Bağlı olduğunuz modem var ise modeminizi kapatıp açmayı deneyin ve Wireless ışığının yanıp yanmadığını kontrol edin.

Çözüm 3:

Bağlı olduğunuz ağdan yana bir sıkıntı olabilir. Bazen bağlı olduğunuz Wifi yüzünden App Store'dan uygulama indiremeyebilirsiniz. Böyle bir sorun oluştuğunda başka bir Wifi'ye bağlanın veya Mobil veri üzerinden uygulama indirmeye çalışın.

Çözüm 4:

Dns değiştirme işlemi de bu sorun için bir çözüm yolu olabilir. Ayarlar > Wifi  kısmına ulaşın ve burada i harfi şeklinde bir simge bulunacak ve buna dokunarak ağ ayarları kısmına ulaşın. Üst menüde yer alan 3 seçenekten DHCP kısmına ulaşın ve burada yer alan DNS ayarlarını doldurun. Dnslerinizi 8.8.8.8 - 8.8.4.4 olarak doldurmanız yeterli olacaktır. Bu Google DNS'i ile App Store uygulama indiremiyorum sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Eğer bu çözüm yollarını yaptığınız halde App Store Uygulama indiremiyorum sorununuz geçmiyor ise biraz beklemenizde fayda var. Server kaynaklı olabileceği için kısa zaman içerisinde eski haline dönecektir.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon