11 Temmuz 2016 Pazartesi

Telefona Format Attıktan Sonra Google Hesabı istiyor Sorunu !

telefona format attım google gmail hesabı istiyor şeklinde mail almaya başladık. Kullanıcılar cep telefonları yavaşladığında veya tam performans alamadıklarında telefonlarına hard format atabilmekte. Ancak bazı kullanıcılar format attıktan sonra telefonunun Google Gmail hesabı istediğini ve bazı kişilerinde k.adı ve şifreyi doğru girdiği halde kabul etmediğini dile getirdi.

Akıllı telefonlar yavaşladığında başvurduğumuz yöntemlerden birisi olan Telefona format atma işlemi, gün geçtikçe daha kolay bir hal almakta. Telefonda ki verileri tek tıkla yedeklediğimiz şu dönemlerde format atma işlemi hiç can sıkıcı olmamakta. Bu yönden kullanıcılar format atmaktan çekinmemekte. Ancak Telefonuma format attıktan sonra Google Gmail hesabı istiyor diyen kullanıcılar oldu.

Telefona format attım ama Google Hesabı istiyor sorunu çözümü


Aslında bu bir hata değildir. Akıllı telefonların yeni nesil güvenlik kilidi diyebiliriz. Cep telefonunuzdan eğer OEM kilidini aktif edip, telefonunuza desen şifresi belirlediyseniz veya Google hesabı tanımladıysanız telefonunuz formattan sonra bu 2 sinden birini isteyecektir. Bu güvenlik çeşidi telefonunuzun çalınıp başkası tarafından format atılarak kullanılmasını engellemek için alınmış bir önlemdir.

İlk olarak OEM kilidi nedir adlı sayfamızı gözden geçirmenizi öneriyoruz. Bu sayfamızda ki bilgileri okuduktan sonra OEM kilidinin bu sorunu oluşturduğunu göreceksiniz. OEM kilidi telefonunuzun güvenliği için önemli ancak format attıktan sonra sorulan Google hesabınızı bilmezseniz telefonunuzu kullanamazsınız. Tek çare olarak telefonunuzu eğer garantisi halen devam ediyorsa servise göndermelisiniz. Servise gönderdiğiniz cihazınızın OEM kilidi halledilerek size gönderilir.

telefona format attım google gmail hesabı istiyor

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

3 yorum:

  1. GOGLE HESAP GÖNDERİN

    YanıtlayınSil
  2. bu sorunu kendimiz halledemez miyiz ?

    YanıtlayınSil
  3. Ben Samsung Galaxy j5 telefonuma format attım ama Google hesabı istiyor şifremi yazıyorum parolamı yazıyorum yinede ikinci bir hesap istiyor yinede olmuyor ve telefonumu kullanamıyorum

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon