27 Temmuz 2016 Çarşamba

Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası Çözümü

Pokemon Go GPS Signal Not Found hatası çözümü 2016 - 2017 . Pokemon go oyunu kısa sürede popüler bir hale geldi. Henüz Play Store'da sunulmayan oyunun APK'sının bile çıkarılması oyunun popüler olmasına yetti. Türkiye'de ki kullanıcıların bazıları Play Store'a yüklenmesini beklerken bazıları da APK olarak oyunu yükledi bile. Tabi bu denli popüler olabilecek bir oyunun ilk başlarda hata vermesi gayet normal. Oyunu oynarken çıkan bu tarz sorunlar oyun ilerledikçe çözülecek ve kullanıcılar daha iyi bir oyun deneyimi yaşayacaktır. Pokemon GO Gps sinyal bulunamadı hatası. Pokemon GO GPS bulunamadı çözümü

Pokemon GO oyununda etrafta pokemon aradığınız için en önemli 2 şey telefonunuzda bulunması gerekir. Birisi mobil internet diğeri ise konum bazlı çalıştığı için GPS. GPS açık olduğu için çok şarj yiyecektir ancak daha GPS'i açamayanlar oyunun tadına varamadı. Pokemon Go GPS Signal Not Found hatası can sıkıcı olabilmekte ancak Android cihazlarda bu tarz sorunlar kolayca aşılabilmekte.

Pokemon Go GPS Signal Not Found

Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası Çözümü nedir ?


Pokemon Go GPS Signal Not Found hatası geldiğinde yapmanız gereken bazı adımlar var.

Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası Çözüm 1 ( ANDROİD )


Ayarlar > Konum kısmına gidiniz. Burada kapalı olan çubuğu sağa kaydırarak açık hale getiriniz. Konumu aktif hale getirdikten sonra MOD kısmı görülecektir. Mod kısmına girin ve karşınıza çıkan seçeneklerden " Yüksek Doğruluk " seçeneğini seçiniz.

Pokemon Go GPS Signal Not FoundPokemon Go GPS Signal Not Found

Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası Çözüm 2 (ANDROİD )


Eğer 1.çözüm işe yaramadı ise bir diğer adıma geçiniz.

Cep telefonunuzdan Ayarlar>Hakkında kısmına giriniz. Bu menüde yer alan Yapı Numarası yazısına 5 kere üst üste basınız. Ardından Geliştirici seçenekleri ayar kısmı açılmış olacaktır. Geliştirici seçeneklerini aktif ettikten sonra tekrar Ayarlar menüsüne geri dönünüz.

Ayarlar kısmının alt kısımlarında "Geliştirici seçenekleri" seçeneğini olacaktır. Buraya girdiğinizde "Sahte konumlara izin ver " seçeneğini kapatınız.

Android cihazınızın Uygulama kısmına ulaşınız ve burada Pokemon Go uygulamasını bulup içerisine giriş yapınız. Konum erişim iznini izin ver olarak işaretleyin ve kayıt edip çıkış yapın. Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası alıyorsanız eğer oyunun Play Store'da yayınlanmasını da bekleyebilirsiniz.

Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası ( iPHONE )


Oyuna giriş yaptığınızda gps signal not found hatası alıyorsanız iOS telefonunuzdan oyundan çıkış yapın ve Ayarlar kısmına gidiniz. Bu kısımda Pokemon Go'yu bulun ve ve dokunarak uygulamanın içine giriş yapınız.

Uygulamaya ait açılan ekranda Konum seçeneğini bulun ve dokunun ardından " Uygulamayı kullanırken veya Her zaman" seçeneğini seçip kayıt edin.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

10 yorum:

 1. Cengizhan Kara14 Temmuz 2016 07:02

  Yaptığım halde oyuna giriyorum. Fakat girdikten sonra gps signal not found diyerek mavi bir kısım çıkıyor yollar gelmiyor. Yardımcı olursan sevinirim.

  YanıtlayınSil
 2. Ayarları yaptığım halde yine aynı hatayı alıyorum. Android

  YanıtlayınSil
 3. İki çözümü de yaptım ama hala olmuyor Ne yapabilirim.

  YanıtlayınSil
 4. Abi pokemon goyu gm discovery tel imde oynamak istiyordum ama surum un 4.4 uzeri olmasi gerekliymis bende guncelledim daha sonra yukledim ve her seye izin verdim ama gps signal not found hatasi aldim baktim yaptiginiz ayarlara ama her sey doğru yine de olmuyor ne yapmaliyim gps signal not found yaziyor sonra catch pokemon yaziyor ama hic bir sey yapmiyor

  YanıtlayınSil
 5. Wirless, konum ve interneti aynı anda aç bekle. Halolur

  YanıtlayınSil
 6. Xperia z5 premium telefonum var ve geliştirici seçeneklerde sahte konuma izin ver diye birsey yok ne yapabilirim

  YanıtlayınSil
 7. Arkadaşlar bendede aynı sorun vardı... Bu söylenen ayarları yaptım olmadı... İŞTE SİZE ÇÖZÜMÜ BEN YAPTIM ŞİMDİ RAHATLIKLA GİRİYORUM VE ÇOK BASİT... GOOGLE KONUM İSTEĞİNİ AÇIN BU KADAR... Ben gereksiz diye her formatta kapatıyorum o nedenle girmiyormuş... Bende sorun kalmadı... İYİ OYUNLAR

  YanıtlayınSil
 8. Abi lütfen yardım olmuyor tel Android konuma giriyorum aç aç basıyorum ama doğruluğu iyileştir çıkıyor pls yardım et bana

  YanıtlayınSil
 9. Pokemon oyunu hic sevemedim şişede tavsiye etmem

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon