Header Description

LightBlog

Breaking

27 Temmuz 2016 Çarşamba

Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası Çözümü

Pokemon Go GPS Signal Not Found hatası çözümü 2016 - 2017 . Pokemon go oyunu kısa sürede popüler bir hale geldi. Henüz Play Store'da sunulmayan oyunun APK'sının bile çıkarılması oyunun popüler olmasına yetti. Türkiye'de ki kullanıcıların bazıları Play Store'a yüklenmesini beklerken bazıları da APK olarak oyunu yükledi bile. Tabi bu denli popüler olabilecek bir oyunun ilk başlarda hata vermesi gayet normal. Oyunu oynarken çıkan bu tarz sorunlar oyun ilerledikçe çözülecek ve kullanıcılar daha iyi bir oyun deneyimi yaşayacaktır. Pokemon GO Gps sinyal bulunamadı hatası. Pokemon GO GPS bulunamadı çözümü

Pokemon GO oyununda etrafta pokemon aradığınız için en önemli 2 şey telefonunuzda bulunması gerekir. Birisi mobil internet diğeri ise konum bazlı çalıştığı için GPS. GPS açık olduğu için çok şarj yiyecektir ancak daha GPS'i açamayanlar oyunun tadına varamadı. Pokemon Go GPS Signal Not Found hatası can sıkıcı olabilmekte ancak Android cihazlarda bu tarz sorunlar kolayca aşılabilmekte.

Pokemon Go GPS Signal Not Found

Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası Çözümü nedir ?


Pokemon Go GPS Signal Not Found hatası geldiğinde yapmanız gereken bazı adımlar var.

Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası Çözüm 1 ( ANDROİD )


Ayarlar > Konum kısmına gidiniz. Burada kapalı olan çubuğu sağa kaydırarak açık hale getiriniz. Konumu aktif hale getirdikten sonra MOD kısmı görülecektir. Mod kısmına girin ve karşınıza çıkan seçeneklerden " Yüksek Doğruluk " seçeneğini seçiniz.

Pokemon Go GPS Signal Not FoundPokemon Go GPS Signal Not Found

Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası Çözüm 2 (ANDROİD )


Eğer 1.çözüm işe yaramadı ise bir diğer adıma geçiniz.

Cep telefonunuzdan Ayarlar>Hakkında kısmına giriniz. Bu menüde yer alan Yapı Numarası yazısına 5 kere üst üste basınız. Ardından Geliştirici seçenekleri ayar kısmı açılmış olacaktır. Geliştirici seçeneklerini aktif ettikten sonra tekrar Ayarlar menüsüne geri dönünüz.

Ayarlar kısmının alt kısımlarında "Geliştirici seçenekleri" seçeneğini olacaktır. Buraya girdiğinizde "Sahte konumlara izin ver " seçeneğini kapatınız.

Android cihazınızın Uygulama kısmına ulaşınız ve burada Pokemon Go uygulamasını bulup içerisine giriş yapınız. Konum erişim iznini izin ver olarak işaretleyin ve kayıt edip çıkış yapın. Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası alıyorsanız eğer oyunun Play Store'da yayınlanmasını da bekleyebilirsiniz.

Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası ( iPHONE )


Oyuna giriş yaptığınızda gps signal not found hatası alıyorsanız iOS telefonunuzdan oyundan çıkış yapın ve Ayarlar kısmına gidiniz. Bu kısımda Pokemon Go'yu bulun ve ve dokunarak uygulamanın içine giriş yapınız.

Uygulamaya ait açılan ekranda Konum seçeneğini bulun ve dokunun ardından " Uygulamayı kullanırken veya Her zaman" seçeneğini seçip kayıt edin.