20 Temmuz 2016 Çarşamba

Pokemon GO Donuyor - Pokemon Go Donma Sorunu

Pokemon Go donuyor, Pokemon yakalayınca yakalamaya çalışırken donuyor şeklinde bir çok oyun severden soru aldık. Pokemon GO bildiğiniz üzere uzun süreden beri çıkması bekleniyordu ancak bende bu oyunun bu kadar popüler olacağını zannetmiyordum. Önceden çizgi filmlerinden aşina olduğumuz bu karakterler gelişen teknolojiye ayak uydurarak Akıllı telefonlarımıza taa geçmişten bugüne kadar geldiler. Kullanıcılar belli ki halen eski zamanlarda ki çizgi film veya buna benzer o zamanın verilerini özlüyor gibi. Bende bu oyunun altında geçmişin özleminin yattığını düşünüyorum.

Tabi kullanıcılar bu oyunu beğeniyle oynadıkları belli. Kullanıcılar bu oyunu beğeniyle oynarken belki biraz daha pokemon bulurum umudu ile sokak sokak dolaşıyor ancak bazen Pokemon go donuyor sorunu ile karşılaşabiliyorlar. Tabi bu oyunda önemli olan oyunun akııcılığıdır. Bunların yanında telefonunuzun bataryasının uzun süre dayanabilmesi ve telefonunuzun GPS'inizi ne kadar verimli saptayabildiği.

Pokemon GO Donuyor, Pokemon Go oyunu neden donuyor ? Çözümü


Öncelikle Pokemon GO Donuyor sorunun nedeni oyun değil, telefonunuzda bulunan GPS'in olduğunu başta belirtmek isteriz. Bu oyun da sürekli internetiniz, GPS'iniz açık olmalı ve bazı telefonlarda GPS kalitesi " Yüksek doğruluk " şeklinde yükseltilebilmekte. GPS kalitesini arttırdığınız da oyun sizin yerinizi daha iyi bulabilecektir.

Oyunda pokemon yakalamaya çalışırken Pokeball üzerinde ekranın sol üst köşesinde beyaz renkte pokeball yer alacaktır. Eğer bu pokeball dönüyorsa GPS sinyaliniz gelmiyor demektir. Pokemon yakalamak için Pokeball fırlatacağınız zaman ekrana çıkan beyaz renkte ki küçük pokeball ın ekrandan kaybolmasını bekleyin eğer kaybolmuyor ve dönüyorsa GPS sinyaliniz yok demektir. Bu çözüm yolu Android cihazlar içindir.

Eğer cihazınız iOS iPhone ise ve Pokemon GO donuyor şeklinde bir sorununuz varsa Ayarlar > hücresel veriler kısmına gidin ve LTE seçeneğini kapatın.

Tabi bu hata sunucuların yoğun olmasından dolayı da kaynaklabilmekte. Bildiğiniz gibi oyuna şu an aşırı bir yüklenme var ve oyunun sunucuları bunu kaldıramıyor ve Pokemon GO Our Servers Are Experiencing issues hatası vermekte. Eğer yukarıda ki işlemlere uyduğunuz halde halen Pokemon go donuyor diyorsanız oyunu ve GPS'iniz kapatıp tekrar açmayı deneyin ve birazcık yürüyerek konumuzu değiştirmeye çalışın.

Pokemon GO Donuyor

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon