23 Temmuz 2016 Cumartesi

Pokemon Go Çok Şarj Yiyor - Pokemon Go Batarya Tasarrufu

Pokemon Go çok şarj yiyor diyen oyun severler bu oyunu her ne kadar keyifle oynasa da çabuk biten batarya süresi adeta çileden çıkarıyor. Kullanıcılar keyifle bu oyunu oynarken mobil veri ve GPS'in sürekli açık olması ve ekranında sürekli açık olması nedeniyle şarjı çabuk bitebiliyor. Bu durumu tam olarak tasarruflu hale getirmek oyunun yapısı gereği imkansız ancak yinede azda olsa tasarruf sağlamak mümkün.

Pokemon go oyununda Wifi veya Mobil veri ve GPS sürekli açık olduğu için resmen şarj tüketmek için gerekli bileşenler bir araya gelmiş gibi. Birde bunun üstüne dışarda olduğunuz için ekranı görebilmek için ekranı full parlaklık ile sürekli açık tuttuğunuzu düşünün. Vay bataryanın haline : ( Birde bunun sıcak havalarda olması telefonunuzun ısınmasına ve performansının da düşmesine neden oluyor. Pokemon Go Çok Şarj Yiyor sorunu da bu saydıklarımdan dolayı sürekli artış göstermekte.

BENZER YAZI: Pokemon Go Açılmıyor

Pokemon GO henüz ülkemiz için Play Store'da yayınlanmadı ancak kullanıcılar APK olarak kurarak kullanmaya başladı bile. Birde Play Store'a gelirse oynanma seviyesi daha artacaktır diye düşünüyorum. Tabi kullanıcılar bu oyun için sokaklarda geziyor ancak şarjın çabuk bitmesi tüm planı alt üst edebiliyor. Bazı şehirlerde duraklarda şarj istasyonları veya 1 TL'ye hızlı şarj noktaları yer almakta bunlardan faydalanabilirsiniz.

Pokemon Go Çok Şarj Yiyor sorununu nasıl çözebilirim ?


Yanınızda sürekli şarj cihazınızı bulundurun. Durak ve benzeri yerlerde şarj edebilirsiniz. 

Powerbank alabilirsiniz.

Ekran parlaklığını kısın ve varsa telefonunun güç modunu açın.

En önemli noktaya geliyoruz şimdi. Google Maps şarj konusunda bizim en büyük yardımcımız olacak. Oyun GPS harita tabanlı bir oyun olduğu için ve sizde sürekli gezdiğiniz için harita servisi konumuzu alabilmek için sürekli bir tarama yapıyor.

Google Maps uygulamasını açın ve sol üstte ki 3 çizgili menü butonuna basınız. Açılan menü penceresinden Ayarlar seçeneğine giriş yapınız. " Çevrimdışı alanlar " menüsüne giriniz. Açılan pencereden sağ üstte yer alan + butonuna tıklayınız. Ardından alan seçimi yapmanız gerekmekte. Mavi çerçeveli alanı o gün ne kadar yer gezeceğinize göre küçültebilir veya büyültebilirsiniz. Alanı seçtikten sonra sağ altta ki İNDİR butonuna basınız.

Çevrimdışı haritayı indirdikten sonra o bölgelerde gezdiğinizde Google Maps yeni alan taraması yapmayacak ve bu sayede şarjınızda %15 - %25 arası bir tasarruf olacak.

Pokemon Go çok şarj yiyor Pokemon Go çok şarj yiyor Pokemon Go çok şarj yiyor Pokemon Go çok şarj yiyor

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon