6 Temmuz 2016 Çarşamba

Facebook Messenger'da SMS Mesajlarımda Gözüküyor ( ÇÖZÜM )

Facebook Messenger SMS hizmeti ile karşımıza çıktı. Ancak Facebook Messenger ana sayfasında mesajlar ile birlikte SMS mesajlarının gözükmesi bazı kullanıcılar tarafından beğenilmedi gibi. Facebook SMS mesajı hizmeti ile Messenger'ı kullanarak kullanıcıların birbirlerine mesaj atabilmesini sağlıyor. Bu sms hizmeti ile herhangi bir tarafından internet erişimi olmadığında diğer tarafın ona SMS ile ulaşabilmesi göz önünde bulundurulmuş gibi.

Tabi bunu Facebook Messenger'ın sormaması sorun olabilirdi. Ancak Facebook Messenger'ı kurarken bizlere Facebook Mesajlarınız ile SMS'leriniz birleştirilsin mi ? şeklinde soru sormakta. Tabi biz Türk kullanıcıları Next Next demeye alıştığımız için bunu da okumadan Tamam diyerek geçiyoruz. Bunu kabul ettiğinizden dolayı normal hattınıza gelen telefon Sms'leriniz de Facebook mesajlarınız arasında gözükecektir. Tabi bunu beğenen olacaktır ancak benim etrafımda ki kullanıcılardan gördüğüm kadarı ile pek beğenilmedi. Hatta dün 2-3 kişi bunu nasıl kapatacağını bana sordu. Bende benim etrafımdakiler soruyorsa başka kişilerinde işine yarar düşüncesi ile Facebook Messenger SMS nasıl kapatılır sayfasını hazırlamaya karar verdim.

Tabi bunu kurarken Tamam dediniz diye hep SMS'leriniz mesajlarınız ile görecekseniz diye bir kural yok. Bunu ayarlardan kapatabilirsiniz. Ancak yeni bir özellik olduğu için bazı kullanıcılar bu olaya pek aşina olamayabilir. Bunun için bu özelliği nasıl kapatacağınızı alt kısımda anlatacağız.

Facebook Messenger SMS Nasıl Kapatılır ?


Öncelikle uygulamaya giriş yapınız. Uygulamaya girdikten sonra üst menüde ki en sağda ki profil ikonuna dokununuz. Ardından Facebook Messenger profiliniz açılacaktır. Burada biraz aşağı inin ve SMS seçeneğine dokunun. Açılan pencereden " Varsayılan SMS uygulaması " şeklinde bir seçenek yer alacak. Yanında ki tiki sola doğru kaydırarak pasif hale getiriniz. Tekrar açmak isterseniz yine aynı bu yolu izleyerek AÇ butonuna basınız. İşlem bu kadar.

Facebook messenger sms kapatma Facebook messenger sms kapatma

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

4 yorum:

 1. Öyle değince ayarlardan değiştir diyor olmuyooo

  YanıtlayınSil
 2. Olmuyor Oraya Basınca Ayarlarla Git Diyor

  YanıtlayınSil
 3. Bende Asus zenfone max var .
  Telefona format attim telefonun sms uygulamasi halen messenger gozukuyor ayarlardan giriyorum varsayilan sms uygulamasini Android kendi sms uygulamasini sececem ama yok.
  Messenger daha henuz oturum acmadigim halde bu oluyor.
  Messenger uygulamsini oturum aciyorum ordaki sms ayari nida degistirmek istesemde ne yaptiysam olmuyor.

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon