8 Temmuz 2016 Cuma

Facebook Live Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

Facebook canlı yayın

Facebook her zaman yaptığı yenilikler ile dikkat çekiyor. Canlı yayın kavramı son 2 senede oldukça trend olmaya başladı. Canlı yayın çılgınlığı Periscope ile başladı ve Twitter'ın Periscope'u satın alması ile birlikte canlı yayın kavramı daha da çok gelişmeye başladı ve kullanıcılar her bulunduğu ortamın canlı yayınını yapmaya başladılar. Bu canlı yayınlara ilgi çok olunca diğer Sosyal medya siteleri de bu canlı yayın olayına girmeye başladılar. Bunlardan biriside Facebook oldu.

Facebook, Twitter'ın periscope atağı ve Younow gibi sosyal ağların gelişmesini göz ardı edemedi ve kendisi de bu sektöre giriş yapmak istedi. Bunu ayrı bir uygulama ile yapmaktansa Facebook uygulaması içerisinde yapan Facebook, bu sayede daha çok kitleye ulaşıyor. Çünkü arkadaşınız olan bir kişi veya herhangi bir beğendiğiniz sayfa canlı yayına başladığında size şu kişi canlı yayına başladı diye bildirim gelmekte. Bu bildirim ile kullanıcıların arkadaşlarının canlı yayınlarını kaçırmamaları hedefleniyor ancak sürekli canlı yayın yapan kullanıcıların Facebook live bildirimi başkalarına gittiğinde bazı kullanıcılar rahatsız olabilmekte. Bunlardan birisi de ben diyebilirim.

Facebook canlı yayın bildirimleri nasıl kapatılır ?


İlk olarak Facebook açık iken bildirimlere tıklayın ve burada açılan pencereden sağ üstte yer alan Ayarlar seçeneğine tıklayın.

Facebook canlı yayın bildirimlerini kapatmak

Ayarlar kısmına ulaştıktan sonra Bildirim ayarları kısmı karşınıza gelecektir. Burada aşağı kısımlara indikten sonra Canlı Videolar seçeneğinin açık olduğunu göreceksiniz. Açık seçeneğine tıklayıp Tümü kapalı seçeneğini işaretleyin.

Facebook canlı yayın bildirimlerini kapatma

İşlem bu kadar. Bu 2 adımı yaptıktan sonra bundan sonra canlı yayın bildirimi gelmeyecektir.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon