2 Haziran 2016 Perşembe

Sony Telefonlar Bilgisayardan Nasıl Güncelleştirilir ? (PC Companion)

Sony Xperia z2, z3, Xperia Z5, Premium ve Compact modellerinin Android yeni sürümlerine Sony PC Companion bilgisayar programı ile nasıl güncelleştirileceğinden bahsedeceğiz. Sony, yeni sürümleri diğer Akıllı telefon üreticilerine nazaran daha çabuk vermekte.

Sony kullanıcıları Android 6.0 Marshmallow sürümünü ilk alan kullanıcılardan oldu. Android 6.0 Marshmallow geldiğini gören kullanıcılar güncellemeyi hemen yapmaya başladılar. Ancak yeni versiyonu yükledikten sonra Stamina modunun gittiğini gördüler. Android 6.0'da yer alan Doze modu olduğu için bu özellik devre dışı bırakılmış. Ancak daha sonra Sony kullanıcılarından gelen tepkiler üzerine Sony, yeni güncelleme ile Stamina modunun tekrar getirileceğini belirtmişti.

Sony kullanıcıları uzun süredir Android 6.0.1 sürümün gelmesini bekliyordu. İlk olarak Sony Xperia Z5 ve Compact kullanıcıları için gelen bu sürüm henüz OTA şeklinde gelmemekte. İlk deneyenlerden olmak istiyorsanız Sony PC Companion uygulamasını bilgisayarınıza kurmanız gerekmekte. Sony PC Companion uygulaması ile yeni yazılımı hemen yükleyebilirsiniz.

Sony PC Companion Programını nereden indirebilirim ?


Buraya tıklayarak Sony'nin kendi sitesine giriniz. Açılan sayfada üst kısımda ÜRÜNÜNÜZÜ BULUN butonu yer almakta. Bu butona tıklayın ve açılan kısıma telefon modelinizi giriniz. Benim telefonum Xperia Z5 Compact olduğu için direk burada ki sayfaya yönlendirildim arama kısmının ardından. Ardından kendi modelinizin açılmış olduğu sayfada alt kısımlara indikçe Bilgisayarınızı Xperia™ Companion ile bağlayın kısmını göreceksiniz. Windows için indir butonuna tıkladığınızda Sony Pc Companion programı inmeye başlayacaktır. İndikten sonra normal bilgisayar programı yükler gibi yükleyebilirsiniz.

Sony PC Companion Programı ile yazılım nasıl güncelleştirilir ?


Sony PC Companion programını yükleyip açtıktan sonra aşağıda ki gibi ekran gelecektir karşınıza. Program açıkken Sony cihazınızı USB kablosu aracılığı ile bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınıza USB kablosu ile bağladığınızda cihazınızda USB'yi şunun için kullan seçeneği gelecektir. Bu seçeneğini " Dosya Aktarma (MTP) " olarak seçin.

Sony MTP

Bu işlemi yaptıktan sonra Sony PC Companion programı aktif olacaktır. Xperia'nızı yönetin kısmında ilk seçenekte "Yazılım Güncelleme" seçeneği yer alacaktır. Buna tıkladıktan sonra programın sağ üst köşesinde yazılım inmeye başlayacaktır. Bu sağ üst köşeyi takip ederek programın yazılım dosyalarını indirmesini beklemeniz gerekmekte. Bu anda telefonunuzu ve programı kurcalamayın. Yazılım dosyaları indikten sonra program içerisinden Sonraki butonuna bastığınızda Sony telefonunuz kapanacak ve açıldığında yeni sürüme geçmek için kendisini güncelleyecektir.

Sony PC Companion

Yapılan işlemler bu kadar. Sizde Sony telefon bilgisayardan nasıl güncelleştirilir sorusuna cevap bulabildiyseniz ne mutlu bize.

 

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon