7 Haziran 2016 Salı

Sony PC Companion indir / yükle / Nasıl Kullanılır ?

Sony PC Companion indir sayfamızda Sony kullanıcıları için önemli bilgiler sunacağız. Sony PC Companion yükle sayfasında bu programı bilgisayarınıza nasıl indireceğinizden ve nasıl kullanacağınızdan bahsedeceğiz. Sony kullanıcıları için önemli olan bu program ile yeni güncellemeleri yapabilir, telefonunuza bilgisayardan format atabilir ve verilerinizi program ile yedekleyebilirsiniz.

Sony PC Companion indir kategorimizde bu programı rahatlıkla indirebileceksiniz. Sony PC Companion ne işe yarar, neden kullanılır soruları da sıklıkla sorulmakta. Sony, telefonun tuşlarını kullanarak format atma çeşidini tercih etmemiş bunun yerine bilgisayar programı ile format atabilme olanağı sağlamış. Neden böyle bir şey yapmış bende bilmiyorum ama kullanıcılar telefondan sadece fabrika ayarlarına dönebiliyor.

Sony PC Companion indir


Buraya tıklayarak Sony Tr sayfasına gidiniz. Burada üst kısımda yer alan Ürününüzü bulun butonuna tıklayın. Açılan pencereden telefon modelinizi girin. Örneğin: Xperia Z2, Xperia Z5 gibi. Modelinizi girdikten sonra o ürünün sayfasına yönlendirileceksiniz. Örneğin buraya tıklayarak Xperia Z5 Compact sayfasını görebilirsiniz. Ürün sayfasında iken aşağılara doğru inince "Bilgisayarınızı Xperia™ Companion ile bağlayın" seçeneği yer alacaktır. Burada Windows için indir butonuna tıklamanız gerekmekte.

Sony PC Companion indir

Uygulama inmeye başladıktan sonra inmesini bekleyin ve indikten sonra normal bilgisayar programı yükler gibi yükleme işlemini tamamlayın. Kurulum tamamlandıktan sonra program bilgisayar ekranınızda açılacaktır. Bu adımdan sonra yapmanız gereken Sony telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlamak. Bilgisayarınıza bağladıktan sonra telefonunuza bir menü gelecek. Bu menüden "USB'yi şunun için kullan" kısmından Dosya Aktarma (MTP) olarak seçin. Bu seçme işlemini yaptıktan sonra PC programı aktif olacaktır. Sony PC Companion indir kısmını bu şekilde aşmış oluyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra isterseniz cihazınıza format atabilir, isterseniz de güncelleme yapabilirsiniz.

Sony PC Companion indir ile neler yapılabilir ?


Sony PC Companion indir işlemini yaptıktan sonra program ile bir çok işlevi yerine getirebilirsiniz. İşte yapabilecekleriniz:
- Cihazı Onarma: Hard reseti bu program ile bilgisayarınızdan atabilirsiniz.
- Yazılım Güncelleme: OTA Olarak telefona gelmeyen güncellemeler ilk olarak Sony PC Companion programına gelir. BU kısımdan bu güncellemeyi ilk yükleyenlerden olarak yeni sürümü hemen deneme şansı yakalayabilirsiniz.
- Yedekle: Cihazınızda ki verileri yedekleyebilirsiniz.
- Xperia'ya göz atın: SD kart ve telefon hafızanızda ki dosyalara ulaşabilirsiniz.
- Xperia Transfer: Eski Sony cihazınızda ki verileri yeni cihazınıza taşımaya olanak sağlar.

Sony PC Companion indir

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:

  1. peki bu benim sony xperia m5 var kamera maalesef durda hatası alıyorum onuda etkilermi

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon