28 Haziran 2016 Salı

Lenovo Vibe P1 Format Atma / Format Nasıl Atılır ?

Telefona format atma, telefona format nasıl atılır kategorimizde sıra Lenovo Vine P1 Modeline geldi. Lenovo Vibe P1 Format nasıl atılır sorusu bu sayfamızda işleyeceğimiz format konusundan biri. Son günlerde popüler hale gelerek iyi bir çıkış yakalayan Lenovo Vibe P1 modeli özellikle iyi pil deneyimi arayanlar için tercih edilmeye başlandı diyebiliriz. Lenovo Vibe P1 hard format atma, sıfırlama ve fabrika ayarlarına döndürme işlemleri diğer Android telefonlarda olduğu gibi kolaydır.

Lenovo Vibe P1 modeli 5.5 inç ekran, 32 GB hafıza, FULL HD ekran ve en önemlisi 5000 mAH batarya ile dikkatleri üzerine çekmekte. Akıllı telefon kullanıcıları telefonlarda sunulan üstün özelliklere her ne kadar sevinse de her yeni bir özellik adeta bataryadan alınıyor gibiydi. Akıllı telefonların güzel özellikler sunması önemli tabi ancak 1 gün giden bir şarj seviyesi hiç bir kullanıcıyı mutlu etmez. Lenovo'da bunu düşünmüş olacak ki Lenovo Vibe P1 modelini 5000 mAH'den kullanıcılara sunmayı başarmış.

Lenovo Vibe P1 format atma

Lenovo Vibe P1 Format Atma


Format atmaya başlamadan önce tüm verilerinizi yedeklemeyi öneriyoruz. Tüm verilerinizi, rehberinizi yedekledikten sonra Hafıza kartınızı da çıkartınız. Ayrıca şarj seviyeniz %80'nin altında olmamalı. Bu görevleri yerine getirdikten sonra işlemlere başlayabiliriz.

Lenovo Vibe P1 format atma konusunda 2 seçenekten birini tercih edebilirsiniz. Lenovo Vibe P1 Fabrika ayarlarına döndürme veya Lenovo Vibe P1 hard format atmak. Fabrika ayarlarına döndürdüğünüz de daha yüzeysel bir format atmış olursunuz ve telefon ilk aldığınız gün gibi olur. Hard format ise telefona daha iyi, daha temiz bir format için tercih etmeniz gereken bir yol olacaktır.

Lenovo Vibe P1 Format atma - Fabrika ayarlarına döndürme


Menü > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla >Fabrika ayarlarına sıfırla > Telefonu sıfırla adımlarını izlediğiniz taktirde her şeyi sil dediğiniz bu işlem başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Lenovo Vibe P1 Format atma - Hard format


İlk olarak verilerinizi yedeklemeniz gerektiğini tekrar söylemek istiyorum. Telefonunuzu kapalı konuma getirin ve Ses kısma tuşuna bastıktan sonra Güç ( tuş açma kapama ) tuşuna aynı anda basın ve basılı tutun.

Ardından seçenekler gelecektir karşınıza bu listede ses kısma tuşunuzu kullanarak Recovery seçeneğinin üzerine gelip Ses yükseltme tuşu ile onaylayınız. ( Lenovo'da ses yükseltme tuşu onaylama tuşudur format kısmında dikkat )

Tekrar açılan seçenekler arasından Wipe Data / Factory Reset seçeneğinin üzerine gelip Güç ( tuş açma kapama ) tuşu ile onaylayınız. YES'i seçip Güç ( tuş açma kapama ) tuşu ile onaylama işlemini yapınız. Karşınıza gelen seçeneklerden Reboot System Now seçeneğinin üzerine gelip Güç ( tuş açma kapama ) ile onaylayınız.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Lenovo Vibe P1 format atma işlemi sona erecektir. Telefonunun formatlanmasını ve açılmasını bekleyiniz. Lenovo Vibe P1 sıfırlama , Lenovo Vibe P1 hard reset işlemleri bu kadardır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon