1 Haziran 2016 Çarşamba

İthalatçı Garantisi Ne Demek, Güvenilir mi ?

İthalatçı Garantisi Nedir

Teknoloji severler Akıllı telefon almaya karar verdiğinde internet üzerinden araştırma yapmaya başlar. İthalatçı Garantisi de araştırılacak konular arasında olabilmekte. Bu araştırmalar sonucunda aradığın modelin farklı fiyatlara sahip olduğunu görür. Bu fiyat farkı satılan ürüne bağlı olan Garantiden dolayı gerçekleşmektedir. İthalatçı garantili olan cihazlar diğer cihazlara göre biraz daha ucuz olabilmekte.

İthalatçı Garantisi Ne demek ?


İthalatçı firma, Sanayi ve Gümrük Bakanlığından gerekli izinleri almış, yurt dışından ürün cihaz ithal edebilecek duruma gelmiş ve bulunduğu bölgede en az 1 teknik servis sağlayabilecek telefon tedarikçisidir. Distribütöre nazaran daha uygun olan ithalatçı garantisinde maliyetler daha az olduğu için İthalatçı Garantisi altındaki cihazlar daha uygun fiyata satışa sunulmakta.

İthalatçı Garantisi Güvenilir mi ?


İthalatçı Garantisi deyince aklınıza kötü bir şey gelmesin. Normal garantiden tek farkı, bu garantiden telefon markası değil İthalatçı firma sorumludur. İthalatçı firma altında ki telefonunuzda bir sorun olduğunda muhatap olmanız gereken kişi telefon markası değil direk ithalatçı firmanın kendisi olacaktır. İthalatçı firma garantisi altında ki garantinin kısıtlı olduğunu dile getirmekte fayda var diye düşünüyorum.

Bazı AVM içinde ki telefon satış yerleri veya cadde üzerinde ki telefon satış noktaları İthalatçı firma garantisi altında ki telefonları satabilmekte. Eğer bütçeniz kısıtlı ise İthalatçı Garantisi altında ki ürünleri almayı tercih edebilirsiniz ancak risk aldığınız unutmayın. Telefonunuza herhangi bir şey olduğunda garantisi için servise gönderdiğinizde direk marka ile iletişim halinde olmak istiyorsanız Distribütör garantili cihazları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon