10 Haziran 2016 Cuma

Hattıma Ne Kadar Süre Kontör ( TL ) Yüklemezsem Kapanır ?

Cep telefonlarının güncelliği kadar kullandığımız hatlarında güncelliğini koruması lazım. Turkcell- Türk Telekom ve Vodafone Faturasız hat kullanıcıları düzenli olarak TL yüklemekteler. Ancak bazen TL işinize yaramadığını düşündüğünüzde uzunca bir süre TL Kontör yüklemezsiniz. Tabi bunların da belli bir süresi var. Her operatörün bir TL yüklememe sınırı vardır.

Faturalı hat kullananlar düzenli olarak faturalarını operatörlerin bayisinde ödemek zorunda. Ancak faturasız hat kullanıcıları bu konuda daha rahat gibi. İstediği zaman ekstra TL yükleyebiliyor ve elinde ki TL miktarına göre kampanyaları takip ederek Faturasız hattında ki TL'leri kullanabiliyor. Ancak uzunca bir süre TL yüklemezseniz dikkatli olmanızda fayda var.

Turkcell - Türk Telekom - Vodafone Faturasız TL yüklememe süresi ne kadar ?


Hattınıza son TL yükleme tarihinizden itibaren 180 gün boyunca dış aramaları arabilir, arama yapabilirsiniz. Ancak bu 180 günün sonunda herhangi bir TL yüklemesi yapmazsanız 90 günlük yarı aktif dönem başlar. Bu yarı aktif dönemde sizi birileri arayabilir ancak siz hattınızda TL olsa bile herhangi bir arama yapamazsınız.

Eğer bu 90 Günlük süre boyunca da herhangi bir TL yüklemesi yapılmamış ise hattınız kapatılır.

Faturasız TL yüklememe süresi

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon