30 Mayıs 2016 Pazartesi

PayPal Türkiye'den Neden Çekildi ?

Paypal Türkiye'den çekildi başlıklı haberimizde Paypal'ın Türkiye'de ki faaliyetlerini sona erdirdiğini üzülerek belirtmek istiyorum. Bazı sektörlerde ipi eline almış markalar vardır. Online ödeme ve kolay alt yapısı ile de Paypal hem yurt içi hemde yurt dışı online kolay alışveriş ödeme imkanı sunuyordu.

Kullanıcılar bu online ödeme alt yapısını kullanarak alışveriş yapabiliyorlardı. Ayrıca internet üzerinden direk kart bilgilerini girmek istemeyen kullanıcılar güvenli olması nedeniyle paypal ile ödeme yapıyorlardı. Bu kadar rahat bir sistem bugün bizlere Paypal Türkiye sayfasından kötü bir haber verdi. Paypal, 6 Haziran 2016 tarihinden sonra Türkiye'de para gönderme ve alma işlemleri yapamayacak.

Paypal Türkiye'de Neden Kapandı ?


Paypal tarafından yapılan açıklamaya göre: Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde yer alabilmek için yaptıkları lisans başvurusunun Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından redd edilmesi sebebiyle faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını resmi web siteleri üzerinden duyurdu.

Paypal Türkiye Geri açılacak mı ?


Bu lisans başvurusu için çalışmalara devam edeceğini söyleyen Paypal, kısa bir süre sonra tekrar Türkiye'de çalışmak istediklerini dile getirmişler. Ancak 6 Hazirana kadar kullanıcıların Paypal hesabında ki paralarını başka banka hesaplarına göndermelerini veya paralarını çekmelerini dile getirmekte.

Paypal Türkiyede kapandı mı

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon