11 Mayıs 2016 Çarşamba

LG G5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

LG G5 ekran görüntüsü alma konusu bu sayfamızda işleyeceğimiz konudur. LG, Amiral gemisi olan G modelini her yıl olduğu gibi bu yılda duyurdu. LG G5 Modeli farklı yapısı ile dikkatleri üzerine çekti ve reklamlar ile daha iyi bir tanınma sağladı.

LG G5 ekran görüntüsü alma işlemi her telefonda bulunmakta ve önemli bir özellik diye düşünüyorum. Düşünsenize ekran görüntüsü alma özelliği olmasaydı farklı bir telefondan ekranın fotosunu çalışmak hem kalitesiz hemde saçma olurdu.

LG modelleri diğer telefonlarda sağ tarafta olan kilit tuşunu arkaya getirerek değişikliğe imza attı. Bu değişiklik LG G5 modelinde de oldu. LG G5 modelinde ki tek değişiklik bu değil. LG G5'in bataryası diğer telefonların aksine alt kısımdan çıkmakta. Alt kısımdan çıkan batarya ile değişik bir yapıda olmuş. Bataryayı her çıkardığınızda telefonu manuel olarak kapatıp açmanız gerekmekte.

LG G5 ekran görüntüsü alma işlemi hemen hemen her telelefon da aynı olmakta. LG G5 modelinde ekran görüntüsü nasıl alınır sorusuna bulabileceğiniz cevap sayısı 2 tanedir. Yani LG G5 modelinde 2 farklı şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz.

LG G5 ekran görüntüsü alma


LG telefonunuzda ekran görüntüsü almak istediğiniz yer ekranda açıkken Ses Açma + Power ( Güç ) tuşlarına aynı anda basınız. Ardından ekran görüntüsü alma işlemi tamamlanacaktır.

Bir diğer LG G5 ekran görüntüsü alma işlemi ise LG'nin kendi sunmuş olduğu uygulama ile yapılmakta. Ekran görüntüsü almak istediğiniz yer açıkken üstte ki hızlı erişim menüsünü kaydırın ve solda yer alan Capture+ seçeneğine dokunun. Bu sayede de ekran görüntüsü almış olacaksınız.

LG G5 ekran görüntüleri nerede ?


LG G5 ekran görüntüsü alma işlemi yaptığınız resimler Galeri > Screenshot kısmında bulunmakta. Eğer burada yok ise Dosyaların içinde yer alan DCIM klasörüne gidiniz. DCIM klasörünün içinde Screenshot ismiyle bir klasör yer almakta.

LG G5 ekran görüntüsü alma

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon