27 Mayıs 2016 Cuma

Knock Code Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Akıllı telefonların özelliklerinin gelişmesi ile birlikte artık sıradanlıkta ortadan yavaş yavaş kalkmaya başladı. Telefon üreticileri dokunmatik telefonlarına diğer markalarda olmayan özellikleri ekleyerek diğer markaların önüne geçmeye çalışıyorlar. Kendi modellerinde farklılık yaratmak isteyen telefon üreticileri Knock Code gibi farklı özellikler bulundurabiliyor. Knock Code özelliği LG modelleri ile hayatımıza girdi.

LG telefonlar ile gün yüzüne çıkan Knock Code özelliği oldukça sevildi. Diğer telefon kullanıcıları LG telefonlarda yer alan bu özelliği kıskanmaya başladı. İlerleyen zamanlarda bazı Cep telefonu üreticileri de bu özelliği getirmeye başladı. ( Asus, Sony gibi )

Knock Code

Knock Code nedir ?


Telefonların gelişmesi ile birlikte kullanıcılar artık telefonların fiziksel özelliklerinden çok sunduğu ekstra özelliklere takılı kalmaya başladı. Bunlardan biriside kolayca kilit açıp kapatmayı sağlayan Knock Code özelliği oldu. Belkide çoğu kişi LG telefonları bu özellikten dolayı tercih etmiş olabilir. Diğer modellerde bu özelliği telefonlarına koyarak ilgi çekmeyi amaçladı.

Cep telefonlarında Şifre girerek, desen çizerek girilen şifreler oldukça yaygın olarak kullanılmakta. Bunlar güvenlik için olmazsa olmazlardandır. Knock Code özelliği ise telefonunu kolayca açabilmek isteyenler için oldukça güzel bir özellik. Bu özelliği kullandığınızda ekrana çift dokunarak ekranı açabilirsiniz ve bu sayede telefonun tuş kilidine sürekli basmış olmazsınız.

Knock Code Nasıl Çalışır ?


Knock Code özelliğini Ayarlar > Kilit ekranı > Giriş yöntemi kısmından aktif edip kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu özellik devreye girdiğinde artık tek yapmanız gereken ekrana çift tıklamak. Ekrana çift tıklayarak ekranı açabilir yine aynı şekilde ekrana çift tıklayarak ekranı kapatabilirsiniz.

Knock Code özelliği hangi telefonlarda var ?


Bu özellik hem ekranı açma hemde kapama özelliği olarak LG telefonlarda yüklü bir şekilde gelmekte. Asus ve Sony markaları da bu özelliği kısmende olsa sunmakta. Diğer modellerde bu özelliği kullanmak istiyorsanız Root atarak bu özelliği aktif etmeye yarayan Android uygulamalarını kullanabilirsiniz. Ama tavsiye etmiyoruz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon