2 Mayıs 2016 Pazartesi

iTunes Store’a Bağlanamıyor Hatası Çözümü / Nasıl Çözülür ?

iTunes Store’a bağlanamıyor sorunu 2016 yılında da rahat durmayacak gibi. iPhone, iPad ve iPod kullanıcılarının çok sık karşı karşıya kaldığı bir sorun olan iTunes Store’a bağlanamıyor sorunu, zor gibi görünüyor olsa da aslında birkaç basit yöntem ile çözülebilecek bir sorundur.

iTunes ile Store uygulamalarının bağlantı hatası yüzünden kullanıcılar yeni bir uygulama indiremiyor ya da güncellemelerini sağlayamıyor. Bu durum pek çok kullanıcıyı zor duruma soktuğu için özellikle çözümünü bulmak ve uygulamak çok daha gereklidir. Peki, iTunes ile Store'a bağlanmak için hangi işlemleri yapmak gerekiyor?

iTunes Store’a bağlanamıyor sorunu nasıl çözülür ?


İlk olarak yapmanız gereken şey oldukça basit! İnternet bağlantınızın düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. iTunes Store’a bağlanamıyor hatasının çözümü için daha sonra iPhone, iPad ya da iPod'unuzdan internete erişiminizin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. Eğer hücresel servis kullanıyor iseniz, hücresel verinizin aktif olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekecektir. Aynı zamanda cihazınızın tarih, saat ve saat dilimini kontrol etmeli ve doğru olduğundan emin olmalısınız. iTunes Store’a bağlanamıyor çözümü için yukarıda ki bahsettiklerimizi telefonunuza uygulamanız gerekmekte.

Tüm bu kontrolleri sağladıktan sonra cihazınızın ayarlar menüsüne giriş yapmanız gerekecektir. Burada karşınıza çıkan ayarlar menüsünden genel seçeneğini seçmelisiniz. Karşınıza gelen ekranda tarih ve saat seçeneğine tıklayınız. Burada tarih ve saati kontrol edin ve iOS yazılımınızın güncel olup olmadığını da kontrol etmeyi unutmayın.

Son olarak ise yine cihazınızın ayarlar menüsünden genel bölüme tıklayın. Burada karşınıza çıkan ekranda yazılım güncelleme seçeneğine tıklayın. iOS yazılımınızın güncel olup olmadığını kontrol ederek işleminizi sonlandırabilirsiniz. iTunes Store’a bağlanamıyor hatasının çözümü için size verebileceğimiz bilgiler bu kadar, sizinde bir çözüm yolunuz var ise yorum atarsanız seviniriz.

iTunes Store’a bağlanamıyor

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon