23 Mayıs 2016 Pazartesi

Android Telefonunuzu Artık Kimse Karıştıramayacak !

Artık her şeyimizi Akıllı telefonlarımıza kaydeder ve depolar hale geldik. Bu verilerimizin güvenliği ilk olarak bizim elimizde. Verilerimizin yanı sıra Facebook, WhatsApp gibi önemli mesajlarımızın yer aldığı bu uygulamaları da güvende tutmamız gerekmekte. Meraklı yakınlarımız ve arkadaşlarımız sürekli telefonlarımızı karıştırma merakındalar. Hatta bir fotoğraf göstermek için arkadaşınıza verdiğiniz telefonda anında diğer fotoğraflara da bakanlar var : (

Telefonlarımıza tuş kilidi ve uygulama kilidi koyabiliyoruz. Ancak yakınlarımız ve arkadaşlarımızın sürekli sorması nedeniyle artık tuş kilidi güvenlik kilidi olmaktan çıkıyor ve herkes biliyor oluyor. Bu tuş kilidini koymanın hiç bir anlamı kalmıyor o zaman. Akıllı telefonunuzu arkadaşlarınızın veya yakınlarınızın yanında unuttuğunuzda tuş kilidini bildikleri için karıştırabilirler.

Kilidi yanlış girince fotoğraf çeken uygulama


Ancak artık ilginç Android uygulamaları gün geçtikçe gelişmekte. Bunlardan birisi de Telefonunuzu kurcalayan kişilerin fotoğrafını çeken Android uygulaması. Bu tarz bir uygulama benim aklıma daha önce gelmişti dermişim : ) Bu uygulamada telefonunuzun tuş kilidini açmaya çalışanların fotoğraflarına erişebiliyorsunuz. Tuş kilidinizi yanlış olarak giren kişilerin selfie fotoğrafları çekilmekte ve daha sonra size sunulmakta. Hatta telefonunuz kapalı halde değilse çalınsa bile kişilerin fotoğrafı gelebiliyor. Hatta sadece selfie fotoğrafı ile yetinmeyip konum haritası da mail adresinize gönderilmekte.

Uygulamanın adı Crook Catcher. Bu uygulamayı Play Store'dan indirip yükledikten sonra uygulamayı açın ve aktif edin. Ardından uygulama aktif olunca kilidi açınca yanlış girmeye çalışınca ön kameradan kişinin fotoğrafını çekecek. Ön kameradan fotoğraf çekimi olduğu için oldukça komik fotoğraflar ortaya çıkabilir. Benim küçük yeğenim karıştırınca oldukça sevimli bir selfie si ortaya çıkmış : )

Crook Catcher

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon