9 Mayıs 2016 Pazartesi

Android Telefon Wifi Çekim Gücünü Arttırma

Akıllı telefonlar her an elimizde ve neredeyse artık onsuz yapamaz olduk. Her elimizde olduğunda da muhakkak ya Wifi yada Mobil veri paketini kullanmaktayız. Mobil veri paketi her yerde çok zorlu şartlar olmadıkça çekmekte ancak iş Wifi çekim gücüne gelince işler bazen yolunda gitmeyebiliyor.

Android telefonlarımızda kendi evimizde veya başka yerde Wifi bulduğumuzda hemen Mobil veriyi kapatır wifiye geçeriz. Sırf Mobil internet paketimiz azalmasın diye böyle bir şey yaparız ancak Wifi sinyal gücü az geliyor diye bir kaç dakika sonra sitemler başlar. Wifi kendi evimizde olunca yapacağınız bir kaç müdahele var ancak bir cafede veya buna benzer bir yerdeyseniz işiniz biraz zor gibi.

Android Wifi sinyali arttırma

Android wifi az çekiyor, Android wifi çekim gücü arttırma, android wifi sinyali nasıl arttırılır diyen kullanıcılar için bu sayfamızı hazırlama gereği duyduk. Çünkü bizde bazen bu sorun ile mücadele edebiliyoruz. Bilgisayar ile aynı Wifi'ye telefon ile bağlandığımızda bilgisayara iyi gelen wifi çekim gücü, aynı mesafede ki Android cihaza gelemiyebiliyor.

Android Wifisi Nasıl Güçlendirilir ?


Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Eğer telefonunuzun evinizde ki Wifiden az sinyal alıyorsa sorunu telefonunuzda aramayın. Yani Play Store'da bulunan Wifi sinyal gücünü arttırdığını söyleyen Android uygulamalarını cihazınıza kurmayın. Yapmanız gereken şey modeminizi güçlendirmek, modeminizi değiştirmek, modemize ekstra ayarlar yapmak işinize yarayacaktır.

İlk olarak modeminizde bulunan anteni dik bir konuma getirin. Kablosuz modeminizi kıyıda köşede kalmış odalarınızda kullanmayınız. Evin her yerine eşit dağılmasına açısından evinizin merkezi bir yerinde modeminizi tutarsanız her yere eşit Wifi sinyali dağılır.

Bazı kılıflar telefon wifi çekim gücünü azaltabilir. Bazı kılıfların çok kalın olması veya metal bileşen içermesi bu sorunu ortaya çıkarabilir. Kılıf ile Speedtest yapın ve birde kılıfsız bir şekilde speedtest yapın. Gözle görülür bir fark var ise o anlık kılıfı çıkarabilirsiniz.

Telefonunuza gelen son güncellemeleri kontrol edin. Telefon markanız en son verdiği güncellemede Wifi çekim sorunu olduğu anlayabilir ve bunu düzeltmek adına yeni bir güncelleme sunmuş olabilir.

Modeminiz ile telefon arasında bir yer kavramı belirlemelisiniz. Bulunduğunuz oda da sağa sola giderek en iyi Wifi sinyalinin nereye geldiğini bulabilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

2 yorum:

  1. Yazdığın tavsiye tamamen boş muhabbet konuya fransız kalmışsın anlaşılan

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon