9 Mayıs 2016 Pazartesi

Android Telefon Rehberinde Kişilere Fotoğraf Nasıl Eklenir ?

Android rehber isimlerine fotoğraf nasıl eklenir şeklinde bir soru geldi. Telefon araması geldiğinde ekranda arayan kişinin fotoğrafını görmek oldukça hoş olacaktır. Eğer rehberinizde ki kişinin fotoğrafı var ise rehber ayarlarından o kişiye o fotoğrafı ekleyerek sizi aradığında ekranda çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Annenizin, Babanızın ve sevgilinizin fotoğrafını ekleyerek ekranda sadece numara ve isim görmekten kurtulabilirsiniz. Telefonda değişikliği sevenler için rehberde ki kişiye fotoğraf ekleme işlemi oldukça hoş bir işlem olacaktır. İsterseniz daha sonra bu fotoğrafları kaldırabilir veya başka bir fotoğraf ile kolayca değiştirebilirsiniz.

Android Telefon Rehberinde Kişilere Fotoğraf Ekleme


Android cihazınızdan Kayıtlar / Rehber kısmına ulaşınız. Rehberde ki kişiye fotoğraf ekleme işlemi yapacağınız kişiye dokununuz.

Ardından kişiye düzenle ikonu olan kalem şeklinde ki görsele dokunun. Adı Soyadı ve numaranın olduğu kısımda fotoğraf makinesi şeklinde bir görsel olacaktır. Bu görsel o kişinin fotoğrafının olmadığını dile getirmektedir. O fotoğraf makinesi resminin üzerine dokunursanız " Fotoğraf çek " ve " Albüm'den fotoğraf seçin " seçenekleri gelecektir. O an o kişi yanınızda ise fotoğraf çek seçeneğini kullanabilirsiniz ancak değilse daha önce çekilmiş fotoğrafı albüm kısmından alabilirsiniz.

Rehberde ki kişiye fotoğraf ekleme işlemi bu kadardır. Oldukça basit olan bu işlem ile Rehberiniz daha renkli olacak.

Rehbere fotoğraf ekleme

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon