5 Mayıs 2016 Perşembe

2016'nın En Popüler Cep Telefonları

Her yıl ayrı bir telefon markasını popüler hale getiriyor. 2015 yılından çıkıp 2016 yılına girmeye başladığımızda markalar bir bir kozlarını oynamaya başladı. Markaların amiral gemileri bir üst modeline 2016 yılında geçiş yaptı ve bir çok marka yeni amiral gemilerini sırayla duyurmaya başladı.

Samsung Galaxy modeline devam ederken, LG G Modeline devam etti. Tabi Sony'de Xperia modellerine devam etti. Bilindik markaların dışında her ne kadar Türkiye'de henüz popüler olmasa da dünyada popüler olan Meizu modeli var. Türkiye'ye henüz tam olarak gelmeyen bu marka sunduğu yüksek kalitede ki özellikler ve uygun fiyatı ile dünyada ilgi görüyor. Ama bana göre Türkiye'ye gelirse ek fiyatlar ile yine fiyatı diğer amiral gemiler ile hemen hemen aynı olabilir.

Amiral gemilerinden en çok bilinen model olan Galaxy modelleri, 2016 yılında da listeyi kimseye bırakmamış ve hatırı sayılır dereceler elde etmiş.

2016 populer telefonlar

Yukarıda ki resimde gördüğünüz telefon sıralaması Antutu sonuçlarına göre 2016 yılının en popüler telefon modelleri. İlk 5 sırayı Samsung'un alması bu listeyi en ilginç kılan karelerinden birisi. Galaxy Note 5 ile liderliği alan Samsung, ilk 5 sırayı diğer Galaxy modelleri ile almış.

Son 2 yılda çıkışa geçen 2 marka var. Xiamoi ve Meizu. Henüz Türkiye'ye tam olarak gelmese de, dünya üzerinde bu telefonlar oldukça popüler. Listede 6,7 ve 8.sırayı paylaşmasından da anlayacağınız gibi bu modeller oldukça popüler.

LG'nin amiral gemilerinden biri olan G modelinin vazgeçilmezi G3'de listede kendine yer bulmuş. Her ne kadar G modelinin en son modeli olan G5 çıkacak olsa da belli ki teknoloji severler G3'den kopamamış. LG G3 modelinin yerini bakalım 2016'nın son çeyreğine doğru G5 alabilecek mi.

Listenin en sonunda ki modele aklınız takılmış olabilir. LETV 1S isimli bu marka ( le cola gibi : ) ) tıpkı Xiamoi ve Meizu gibi Çin'de faaliyet gösteren yeni bir şirket. LeTV adı ile kurulan bu şirket 8 çekirdekli MediaTek işlemcili, 3GB Ram'li ve 3000 mAH bataryası ile 2016 yılının en popüler telefonları arasına son sıradan da olsa yazdırmayı başardı. Üstelik bu telefon 172 dolar fiyatı ile satışa sunulmakta.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon