25 Nisan 2016 Pazartesi

Samsung şarjı az gidiyor, Samsung şarj süresi uzatmak

Sizlerinde Samsung telefonunuzun şarjı gerçekten çok çabuk bitiyor ve gün içerisinde varmadan şarj sorunu uyarı sağlıyorsanız. Şimdi sizlere Samsung telefonun pil ömrünü uzatmak için birkaç yöntem söyleyeceğiz. O zaman sırası ile pil ömrünü uzatmanız için yapmanız gereken işlemleri söyleyeceğiz. Öncelikle bütün uygulamaları kapatmanız gerekmektedir. Ekranda yer alan arka planda çalışan uygulamaları hepsini kapatmanız gerekmektedir. Bluetooth, GPS, veri bağlantısı, Wi-Fi gibi seçeneklerinde hepsini kapatmanız gerekmektedir. Sizler kesinlikle hareketli duvar kâğıtları kullanmamız gerekmektedir.

Hareketsiz duvar kâğıtları gerçekten şarjı çok büyük ölçüde tüketmektedir. Telefonunuzu tasarruflu moda geçirebilirsiniz. Eğer telefonumuzla fazla işiniz yoksa sürekli oyun oynamayın, oyunlar gerçekten telefonun şarjını çok kısa bir sürede tüketmektedir. Aynı zamanda da batarya ömrünü azaltmaktadır. Ekran parlaklığı yönünden bir sıkıntınız yoksa eğer ekran parlaklığını en düşük seviyeye getirmeniz gerekmektedir. Bütün bu işlemler sayesinde Samsung pil ömrünüzü biraz daha uzatma işlemini yapabilirsiniz.

Sizlerde oyunlar oynuyorsunuz ve aynı zamanda mesaj atıyorsanız bu mesajlaşma esnasında oyunları arka plana attığınız zaman telefonunuzun şarjı gerçekten çok hızlı bir şekilde tükenmektedir. Bu durumda yapmanız gereken oyunu tamamen kapatmanız ve sonrasında mesajında devam etmeniz gerekmektedir. Bu sizin çok basit gibi gördüğünüz bir işlem telefonun pil ömrünü uzatmakta aynı zamanda şarj olur da çok hızlı bir şekilde etkilemektedir. Sizlerde telefonunuzun pil ömrünün uzamasını ve bataryanızın bozulmamasını istiyorsanız arka planda uygulama bırakmamanız gerekmektedir. Kullanmadığınız taktirde veri bağlantısı ya da wifi gibi seçenekleri de kapalı tutmanız gerekmektedir.

Samsung pil süresini uzatmak

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:


EmoticonEmoticon