16 Nisan 2016 Cumartesi

Samsung Galaxy S7 Format Atma

Bu sayfamızda sizlere beraber Samsung Galaxy S7 Format atma konusuna değineceğiz. İki yeni amiral gemisi modelleri olan Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge telefonları teknoloji tutkunu olan pek çok kullanıcının ilgisini çekmektedir. Teknoloji geliştikçe insanlar artık yeni modeller için gün saymaktalar. Bu yeni modelleri en çok çıkartan marka olan Samsung, amiral gemisi olan Galaxy modelini geliştirmeye devam ediyor. 2016 yılında Galaxy S7 modeli ile karşımıza çıkan Samsung, bakalım Galaxy S serisini daha ne kadar sürdürecek.
Bu sevilen iki model için Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge format atma ile ilgili bilgi almak isteyen kullanıcılar olabilir. Genel olarak Samsung telefonlarında format atma işlemi aynı olmaktadır. Fakat bazı ufak farklılıklar ile her zaman benzerlik göstermeyebilir. Peki, Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge format atma işlemi için ne yapmanız gerekir?

Samsung Galaxy S7 Format Atma - Nasıl Atılır ?


Format atmadan önce şarjınızın %60'dan fazla olduğuna emin olun. Şarjınızı yüksek seviyede tuttuktan sonra verilerinizi yedekleyiniz. Gmail hesabınız, play store hesabınız, uygulamalarınız, resimleriniz ve müzikleriniz yedeklenmek için sizi bekliyor olacaktır. Verilerinizi yedekledikten sonra format atma işlemine geçebilirsiniz. Samsung Galaxy S7 Format atma işlemine yedekleme işleminden sonra geçebilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzu kapatmalısınız. Kapalı halde olan telefonunuzun ses yükseltme tuşlarına ve Home tuşuna basılı tuttuğunuz anda aynı zamanda da açma tuşu olan Power tuşuna basılı tutmanız gerekecektir. Bu kolay işlemi yaptıktan sonra ise telefonunuz açılacaktır ve Samsung logosu ekrana geldiği anda tuşları bırakabilirsiniz. Samsung Galaxy S7 Format atma sırasında açılan yeni ekranda karşınıza kurtarma modu olan Recovery gelecektir. Burada işlem yapabilmek için ses tuşlarını kullanacaksınız. Sesi azalt tuşu ile Wipe Data/Factory Reset yazısının üzerine gelmeli ve açma tuşu olan Power ile seçmeniz gerekecektir. Karşınıza çıkan soruda Yes yazısına tıklayabilmek için yine Power tuşuna basmanız gerekecektir. Telefonunuzda açılan yeni ekranda Reboot System Now yazısını seçerek açma tuşu olan Power'a basmanız yeterli olacaktır.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra formatı tamamlamış olacaksınız. Önemli bir hatırlatmak yapmak gerekir ise; bu işlemler sırasında telefonunuzun şarj seviyesinin yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Samsung Galaxy S7 Format atma konusunda değineceklerimiz bu kadar. Takıldığınız nokta var ise yorum atınız lütfen.

Samsung Galaxy S7 Format atma

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:

  1. Eğer şarj yeterki seviyede olmadan format başlatılırsa ne olur

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon