11 Nisan 2016 Pazartesi

Android Telefonların Çok Fazla Bilinmeyen Özellikleri

Akıllı telefon kullanıcıları, Android işletim sisteminin getirdiği yenilikleri ve sağladığı kolaylıkları gayet iyi bilirler. Ama elimizdeki akıllı telefonların Android işletim sistemi sayesinde neler yapabildiğini kaçımız biliyoruz? Ya da Android'in yapabildiklerinin kaçımız biliyoruz? Aşağıda bunlara değinmek istedik.

Telefonunuzdaki verileri ( resim, video ) bir başka telefona temas ettirerek aktarmanız mümkün. Telefonlardaki "beam" özelliği sayesinde bunu çok basit bir şekilde yapabilmek mümkün. Bu özellik günümüz akıllı telefonlarının çoğunda mevcut.

Android gizli özellikler

Yüz tanıma kilidi sayesinde telefonlarınız artık daha güvenli. Her cihazın sahip olmadığı bir özellik olan yüz tanıma kilidini kullanmak için aktifleştirmek gerekiyor. İlk olarak telefonunuza yüzünüzü tanıtıyorsunuz. Ayarlar > Güvenlik > Ekran Kilidi >Yüz Tanıma adımlarını sırası ile takip ederek aktifleştirme işleminizi yapabilirsiniz.

Oyun veya uygulamaların ekran görüntüsünü istediğiniz an alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken aynı anda iki veya üç tuşa basmak. Bu işlem telefondan telefona değişiklik gösteriyor. Power + Ses Açma, Power + Ses Azaltma gibi...

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı slayt haline getirebilmeniz mümkün. Ayrıca efekt ve müzik ekleyebileceğiniz bu özellik sayesinde   de fotoğraflarınızı bu efekt ve müziklerle birlikte paylaşabilirsiniz.
Telefonunuzun arama bölümünden, yıldız + kare + 0228 + kare tuşlarına basıp sonra arama yaptığınız taktirde cihazınızın pil durumu ve performansı hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Konuşarak Google'dan arama yapabiliyorsunuz. Ekrandaki mikrofon simgesine tıklayın ve arama yapmak istediğiniz kelimeyi seslice söylemeniz yeterli.
Ekrana baktığınız sürece ekranın kapanmasına engel olmanız mümkün. Bu özellik sadece Samsung marka telefonların sahip olduğu bir özelliktir. Ayarlar > Ekran > Akıllı Duraklatma adımlarını izleyerek bu özelliği aktifleştirebilirsiniz.

Telefonunuzdaki gizli oyun ya da animasyonu bulabilirsiniz. Kitkat sürümünde gizli bir animasyon, Lollipop sürümünde ise gizli bir oyun bulunuyor. Sahip olduğunuz sürüme göre telefonunuzun bu özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Android işletim sistemi sayesinde akıllı cihazınızla yapabilecekleriniz elbette bunlarla sınırlı değil. Ama en etkili ve tercih edilenleri buraya sıraladık.Bu özellikleri kullanmanız telefonunuzu daha keyifli şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Unutulmasınki akıllı telefonlar sadece bir telefon değiller. Sahip oldukları işletim sistemleri sayesinde cihazınız çok daha farklı şekilde ve farklı amaçlar için kullanılabiliyor. Eğer işletim sisteminiz Android ise diğer işletim sistemlerine göre çok daha fazla özellikte telefonunuzu kullanabilmektesiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon