1 Nisan 2016 Cuma

4.5G Hızı Nasıl Ölçülür ?

4.5G, 1 Nisan tarihi ile kullanıma sunuldu ve şu an bir çok kullanıcı 4.5G'yi merak etmeye başladı. 1 Nisan'dan önce bir çok video ile karşılaşan kullanıcılar bu videolarda gördükleri hızlara erişebilecekler mi diye merak etmeye başladılar. 4.5G hızı nasıl ölçülür diyen kullanıcılar için bu sayfayı hazırladık.

4.5G hızı nasıl ölçülür sorusu bugün en çok sorulan sorulardan birisi oldu. 4.5G hız konusunda oldukça yüksek hızlar vaad etmekte ve kullanıcılar da bunu merak etmekte. 4.5G'yi kullanabilmek için 4.5G uyumlu telefon ve SIM kartı sahibi olmanız gerekmekte. 4.5G uyumlu telefon ve SIM kartı sahibi olduktan sonra 4.5G hızı nasıl ölçülür sorusuna cevap bulabilirsiniz.

4.5G hızı nasıl ölçülür

4.5G hızı nasıl ölçülür


4.5G hızı nasıl ölçülür sorusunun çözümü oldukça basittir. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta var. Ayarlar > Mobil ağlar kısmından LTE'yi seçtikten sonra hız ölçümünü yapabilirsiniz. LTE ne demek sorusu da gelen sorular arasında. LTE üst bar kısmında göründükten sonra tek yapmanız gereken Play Store'dan Speed Test adlı uygulamayı yüklemeniz gerekmekte. Speed Test uygulamasını yükledikten sonra hızınızı ölçebilirsiniz. Begin Test dedikten sonra hızınızı görebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta var. 4.5G hızı nasıl ölçülür sorusunun cevabını ararken Mobil internet paketinize dikkat edin. Speed test ile 4.5G hız testi yaparken her test 200-300MB internet paketinden yemekte. Dikkatli olmanızda fayda var. Ayrıca 4.5G yani LTE açık iken video falan izlerken dikkat edin çünkü videolar anında dolmakta.

Speed test uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon