3 Mart 2016 Perşembe

WhatsApp Uygulamasında Artık Dosya Gönderip Alabileceksiniz !

WhatsApp Belge gönder özelliği ile artık WhatsApp üzerinden sadece Fotoğraf değil, belge dosya gönderimi de yapabileceksiniz. WhatsApp gün geçmiyor ki güncellemeden dursun. Sürekli güncellenen ve yeni özelliklerini bünyesine katan WhatsApp, en son sunduğu Belge Geçer özelliği vasıtası ile kullanıcılara, arkadaşları ile dosya gönderip almasını sağlıyor.

WhatsApp üzerinden gün içerisinde arkadaşları ile sürekli mesajlaşan kişiler birbirlerine Fotoğraf ve Video atabiliyorlar. Caps gönderip alabilme imkanı ve doğum günü videosu atma gibi özellikleri sorunsuzca kullanabilirsiniz. WhatsApp bu kadar çok kullanılıyorken resim dışında belge gönderemememiz oldukça can sıkıcıydı. WhatsApp'ta bunun farkına varmış olmalı ki WhatsApp belge gönder özelliğini devreye soktu.

WhatsApp gün geçtikçe kendini geliştireceğinin örneğini WhatsApp Belge gönder özelliği sayesinde bizlere gösterdi. Diyelim ki önemli bir sınavınız var ve bu derse ait önemli çalışma notlarını PDF olarak telefonunuza yüklediniz ve sürekli okuyorsunuz arkaşınızda başınızın etini yiyor bana neden atmıyorsun bu PDF dosyasını diye. Önceden göndermesi sorun olan bu tarz PDF, doc gibi dosyaları tıpkı WhatsApp fotoğrafı gönderir gibi tek dokunuş ile arkadaşınıza ve hatta grup özelliği sayesinde tüm arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Veya iş yerinde Word üzerinde DOC uzantılı dosya üzerinde iş çizelgenizi not aldınız ve bunu akşam çalışanlarınıza iletmeniz gerekmekte. Mail atabilirsiniz ancak akşam mailini açmayan kişiler için WhatsApp belge gönder üzerinden iletebilirsiniz. İnsanlar sürekli WhatsApp mesajlarını kontrol etmekte ve sürekli uygulamayı açmakta bu sayede göndereceğiniz DOC uzantılı dosyayı görmeme imkanı yok. iPhone cihazlarınızda WhatsApp uygulamasını kullanarak iCloud, OneDrive ve Dropbox gibi bulut depolama birimlerinde yer alan dokümanlarınızı arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz.

WhatsApp'ta Belge Nasıl Gönderilir ? ( PDF - DOC )


Öncelikle belge göndermek istediğiniz arkadaşınız ile mesajlaşma kısmına giriniz. Burada sağ üstte yer alan ataç simgesine dokununuz. Ardından normal fotoğraf gönderme kısmına geldiniz ve burada tek yapmanız gereken en solda ki Belge ikonuna dokunmak ve dosyanızın bulunduğu konumu bulmak ve göndereceğiniz dosyayı seçip göndermek.

WhatsApp Belge gönder

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon