17 Mart 2016 Perşembe

WhatsApp Kalın Yazı Nasıl Yazılır ?

WhatsApp'ta Kalın - Bold , italic eğik yazı nasıl yazılır soruları son günlerde karşılaştığımız sorulardan birisi. WhatsApp sürekli yenilenen bir yapısı ile interaktif olmayı amaçlıyor. Kullanıcıların istekleri doğrultusunda kendisini güncelleyen WhatsApp, son olarak kullanıcılarının hoşuna gideceği bir yeniliğe imza attı. WhatsApp koyu mesaj yazma isteği duyan kullanıcılar WhatsApp mesajı kalın yazma özelliğini araştırmaya başladılar.Şu anlık ilk olarak Play Store üzerinden bu güncellemeyi beta sürümüne veren WhatsApp, yeni güncelleme ile bunu tüm kullanıcılarına ulaştıracak. Tabi bu Betaya eklenen özelliğin tam olarak ne zaman tüm kullanıcılara geleceğini bilemeyiz. Belki 1 ay sonra belkide 3-4 ay sonra gelebilir.  WhatsApp fontu kalın yapma özelliği için ekstra yapmanız gereken durumlar var. WhatsApp eğik yazı yazma işleminde de tıpkı WhatsApp kalın yazı yazma özelliğinde olduğu gibi bir takım özel karakterlere ihtiyacınız olacak.

WhatsApp Kalın yazı

Aslında WhatsApp mesaj kısmında direk WhatsApp yazıyı kalın yazma ve eğik yazma seçeneği olsa daha kolay olurmuş ancak WhatsApp daha değişik bir yola başvurarak bazı özel karakterler ile kalın yazma özelliğini bizlere sunmuş. WhatsApp'ta kalın yazı nasıl yazılır diyen WhatsApp meraklısı kullanıcılar için ayrıntıları aktarmaya devam edecez. Bu özellik kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara güncelleme olarak verilecektir ama şimdi hemen denemek isteyenler, buraya tıklayarak WhatsApp Beta'ya katılabilirler.

WhatsApp Mesajı Nasıl Kalın ( Bold ) Yazılır ?


Uygulama içerisinde bir arkadaşınıza mesaj atacağınızda belli bir kelimeyi bold yazarak dikkat çekmesini isteyebilirsiniz. WhatsApp Kalın yazma işlemi özellikle Gruplarda işinize yarayacaktır. Bold koyu şekilde yazarak arkadaşlarınızın o kelimeyi dikkatli görmesini sağlayabilirsiniz.

Kalın yazmak istediğiniz kelimeyi * sembolü arasına alırsanız kalın yazmış olursunuz. Örneğin mesaj yazarken *yazi buraya* şeklinde yazarsanız mesajınız karşı tarafa kalın olarak gidecektir.

WhatsApp'ta Mesajı eğik yazı olarak yazma


Tıpkı Kalın yazmada olduğu gibi eğik yazı yazmada da özel bir sembol kullanmanız gerekmekte. Alt tire arasına yazacağınız mesaj karşı tarafa italik yani eğik yazı olarak gidecektir. _yazi buraya_ şeklinde mesaj yazarsanız yazınız eğik bir şekilde gidecektir.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

6 yorum:


EmoticonEmoticon