29 Mart 2016 Salı

Facebook Profil Fotoğrafı Gizleme

En popüler sosyal ağlardan biri olan Facebook'ta arkadaş listenizdeki kişiler ile fotoğraf paylaşmak her zaman çok eğlencelidir. Bazı zamanlarda arkadaş listenizde bulunan kişilerin ya da herhangi bir Facebook kullanıcısının profil fotoğrafına tıkladığınızda açılmayan ve tıklamayı kabul etmeyen profiller ile karşılaşabilirsiniz. Bu profiller aslında Facebook'un profil fotoğrafı gizleme işlemi ile kullanıcı tarafından ayarlanmış bir durumdur. Facebook profil fotoğrafını gizleme özelliği çok fazla kullanıcı tarafından kullanılmıyor olsa da, bazı kullanıcılar kendi profil fotoğraflarının ayrıntılı bir şekilde görülmesini istemiyor olabilir. Eğer sizde Facebook profil fotoğrafınızı gizlemek istiyorsanız, birkaç basit ayarlama yaparak profil fotoğrafı gizleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Facebook Profil Resmi Nasıl Gizlenir ?


İlk olarak Facebook adresinize giriş yapınız. Daha sonra ise Facebook profil fotoğrafınızı gizlemek için kullanmakta olduğunuz profil fotoğrafınıza tıklayınız. Açılan profil fotoğrafında bulunan yüklenme tarihinin yan tarafında gizlilik seçeneğine tıklayınız. Karşınıza çıkan seçeneklerden sadece ben yazısına tıklamanız yeterli olacaktır. İşte birkaç dakikada oldukça kolay bir şekilde Facebook profil fotoğrafınızı hemen gizleyebilmeniz mümkündür. Yapılan bu basit Facebook profil fotoğrafı gizleme işleminden sonra sizin profilinizi ziyaret eden diğer Facebook kullanıcıları profil fotoğrafınıza tıklayamayacak ve ayrıntılı bir şekilde göremeyecek. Profil fotoğrafınızı artık sadece kendiniz görebileceksiniz.

Yeni bir profil fotoğrafı yüklediğiniz zamanda gizleyebilmek için aynı şekilde işlemleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Fikriniz değiştiği zaman ve tekrar profil fotoğrafınızı Facebook kullanıcıları ile paylaşmak istediğiniz zaman aynı işlemleri takip ederek seçeneklerden uygun olanına tıklamanız yeterli olacaktır.

Facebook Profil Fotoğrafı gizleme

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon