24 Mart 2016 Perşembe

Asus Zenfone Max Yorumları, Şarjı kaç gün gidiyor ?

Asus, uygun fiyatlı telefon modellerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Son sunduğu modellerden biri olan Zenfone Max modeli de Türkiye'de satılmaya başlandı. Asus Zenfone Max cep telefonu batarya konusunda sunduğu performans ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Batarya sorunu, şarjın az gitmesi gibi sorunlar çoğu Android kullanıcısının yakındığı konuların başında geliyor.

Kullanıcılar şarjı az giden telefonlardan bıkmış olmalı ki, batarya mAH seviyesi yüksek olan telefon görünce hemen incelemeye başlıyorlar. Son aylarda karşımıza çıkan Lenovo Vibe P1 modeli de bu bataryası yüksek telefon modellerinden birisi. Asus, Lenovo modeline rakip olacak şekilde Zenfone Max modelini sundu. Zenfone 4, 5 ve 6 modeli ile başlayan fiyat / performans fırtınası Zenfone Max modeli ile de devam edecek gibi.

Asus Zenfone Max Yorumları


Batarya sorununu kafasına çok takan veya gün içerisinde şarja ihtiyacı olan kişilerin mAH değeri yüksek telefonları tercih etmeli. Tabi her mAH değeri yüksek telefon uzun süre gidecek diye bir şey yok. Telefonun özellikleri, ekran çözünürlüğü gibi etkenler mAH değerinin süresini düşürebilir veya uzatabilir. Bu yüzden telefonların mAH değerinin yarı sıra sunmuş olduğu ekran çözünürlüğüne bakmalısınız. Örneğin 2K çözünürlüğe sahip olan bir ekranın full parlaklık ile şarjınızı sömüreceğini unutmayın.

4,5G desteğinin de olacağı bu cep telefonu modeli 5,5 inç ekrana sahip ve Gorilla Glass 4 teknolojisi kullanılmış. Ekran en çok şarj yiyen etmenlerden birisi. Asus bunu düşünerek ekran çözünürlüğünü düşük tutmuş ve şarjın daha uzun gitmesini hedeflemiş. 720x1280 HD ekran boyutu bir cep telefonu ekranı için gayet ideal ve şarjın daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Asus'un Zenfone modellerinin çoğunda intel işlemci kullanılırken Asus Zenfone Max modelinde Qualcomm Snapdragon 410 işlemci kullanılmış.

Asus Zenfone Max şarjı kaç gün gidiyor ?


Asus, ceply.net admini olan ben gibi şarjı kafasına takanlar için çözüm yoluna gitmeyi hedeflemiş. Asus Zenfone Max modelinin 5000 mAH değeri oldukça iyi ve normal kullanıcıların rahat rahat 3 günün sonunu göreceğini söyleyebilirim. Eğer sürekli oyun gibi vs işlemler yapacaksınız 2 gün yetecektir. Bataryayı daha iyi anlayabilmeniz için şöyle bir örnek verebilirim. Telefonun şarjı full dolu iken ekran açık bir şekilde video açarsanız bu video 22 saat boyunca oynatılacaktır. 22 saat sonunda şarjı bitecektir. Tabi hiç bir kullanıcının bir gün boyunca sürekli video izlemeyeceğini düşünürsek şarj süresi, normal bir kullanıcıyı baya bi götürecektir diye düşünüyorum.

Asus Zenfone Max modeli için yorumlarınızı bekliyoruz.

Asus Zenfone Max

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

2 yorum:

  1. yeni aldım ben bu telefondan ve kaç saat şarj etmem lazım 12 saat gibi bir müddeti varmı

    YanıtlayınSil
  2. Alalı 4 gün oldu bataryası tam dolmuyor 10 saat şarjda kalmasına rağmen bu konuda bu fikri olan varmı

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon