25 Mart 2016 Cuma

Android 4.5 G internet Ayarı Nasıl Yapılır ?

4,5 G kavramı son aylarda oldukça telafuz edilmeye başlandı. Daha hızlı internet sunacak olan yeni nesil internet ile 2016 yılında daha hızlı bir internet deneyimi yaşayacaksınız. Bu internet deneyimi için yapmanız gerekenler var tabiki de. Bunlardan bazıları 4.5 G uyumlu cep telefonu ve SIM kartıdır.

4.5 G Nedir ?


Ünlü mobil alt yapı firmaları Qualcomm'un LTE Advanced dediği yüksek hızlı mobil veri teknolojisi 1 Nisandan itibaren Türkiye'de de kullanıcılara sunulacak. Yüksek hız ve yüksek kapasite sunacak olan 4.5 G ile veri indirme hızı 10 kat artacaktır. Ortalama 3 GB'lık bir dosya 4,5 G ile ortalama 1 Dakikada inmiş olacak.

4.5G internet ayarları

4.5 G nasıl kullanılır ?


Bu yüksek hızlı yeni nesil internet teknolojisini kullanabilmek için yapmanız gerekenler var. Bunlardan ilki 4.5 G uyumlu bir telefon sahibi olmaktır. İnternet üzerinde 4.5 G uyumlu telefonlara ulaşabilirsiniz. Eğer telefonunuz 4.5 G uyumlu değil ise üzülerek bu teknolojiyi kullanamayacağını söylemek zorundayız.

Bir diğer önemli madde ise 4.5G uyumlu bir SIM kartı sahibi olmaktır. Bunu da kendi Operatörünüzden edinebilirsiniz. 1 Nisan 2016 tarihine kadar ücretsiz sunulan bu kartlar 1 Nisandan sonra ücretli olacaktır. Turkcell, Avea veya Vodafone operatörlerinden hangisini kullanıyorsanız en yakın bayisine giderek "4.5G sım kartımı edinmek istiyorum " dediğiniz taktirde gerekli işlemler yapılacaktır.

4.5 G Ayarı nasıl yapılır ?


4.5G Turkcell internet ayarları. Operatörünüz gerekli ayarları yaptıktan sonra sorun yaşıyorsanız yapmanız gereken bir kaç adım bulunmakta. 4.5G ayarı nasıl yapılır diyen kullanıcıların aşağıda ki işlemleri yerine getirmesi gerekmekte.

1. yöntem: Ayarlar > Kablosuz ve ağlar > Hücresel Ağlar kısmına gidiniz. Tercih edilen ağ türü kısmında 4G veya LTE yi işaretleyiniz. Burada yok ise Ağ operatörleri kısmından otomatik arama yapınız. Türk telekom 4.5G internet ayarları için işinize yarayacaktır.

2. yöntem: Ayarlar > Şebeke Modu kısmına ulaşınız. Çıkan pencereden 4G veyahut LTE yazan seçeneği seçip okeyleyip çıkınız. Bu işlemden sonra telefonunuzu kapatıp açınız.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon