27 Mart 2016 Pazar

4.5G ile Banka Tek kullanımlık Şifre Sorunu Olabilir !

4.5G Nedir sayfamızda sizlere gerekli bilgileri vermişti ve bu yüksek hızlı internet içinde geri sayım başladı. Türkiye'de ki Sım kartı sahiplerinin yarısı kartını 4.5G uyumlu kart ile değiştirdi bile. Geri kalanda değiştirmek istemiştir ancak telefonu uyumlu olmadığı için değiştirememiştir. internet bankacılığı sms gelmiyor 2016.

Her şey şu ana kadar güzel gidiyor ve geri sayım bile başladı. 1 Nisandan itibaren 4.5G hizmeti Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom ile başlayacak ve kullanıcılar şimdiden hazırlandı bile. Ancak çıkan bazı haberlere göre 4.5G hattına sahip olan kişilere bankalardan gelen İnternet bankacılığına giriş ve buna benzer yerlerden gelen Tek kullanımlık şifre gelemeyebilir. 4.5G sim kartına internet bankacılığına girişte sms kodu gelmiyor diyenler için aşağıda ki bilgileri hazırladık.

4.5G Banka sms kodu gelmiyor

4.5G Banka Tek kullanımlık SMS şifresi gelmiyor sorunu çözümü


Banka hesabınıza internetten veya Mobil şubeden girerken Hesap no ve şifrenizi yazdıktan sonra telefonunuza SMS olarak kod gelmekte. İşte 4.5G'den sonra bu tek kullanımlık şifre gelmeyebiliyor. Aşağıda ki hata gelmekte.

"Güvenliğiniz için tek kullanımlık şifrenizi iletemiyoruz. "

Bankanıza ait internet ve mobil bankacılığa girişte SMS ile gelen tek kullanımlık şifre gelmiyor ise aşağıdaki adımları uygulayınız.
- Bankanızın Çağrı Merkezini arayınız.
- Veya en yakın Şubesine giderek sorunu belirtiniz.

Yukarıda verdiğimiz 2 seçenek dışında ki hiç bir adımı uygulamayınız.

Bazı bankaların bu konu hakkındaki yazıları: Garanti - YapıKredi - İşbank

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon