2 Şubat 2016 Salı

WhatsApp Fotoğrafları Galeride Nasıl Gizlenir ?

WhatsApp neredeyse çoğu Akıllı telefon kullanıcısı tarafından kullanılmakta ve SMS'in pabucunun dama atılmasına neden olmuştur. WhatsApp'ın bu kadar çok kullanılması beraberinde bir çok soruları bizlere iletmekte. WhatsApp uygulaması üzerinden sadece mesaj değil, fotoğraf ve video gönderimi de yapabilmektesiniz.

WhatsApp üzerinden göndereceğiniz resimler, karşı tarafta ki kullanıcıların Galeri kısmında görüntülenecektir. WhatsApp üzerinden arkadaşınız ile mesajlaştığınız fotoğrafların galeri de görünmesi başkaları tarafından göz atılabilir. Örneğin başka bir arkadaşınız telefonunuzda ki resimlere bakmak için Galerinize girdiğinde WhatsApp fotoğraflarını da o klasör içerisinde görebilecektir. Eğer WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz özel fotoğraflar var ise bu Galeri de gizlemeniz yararınıza olacaktır diye düşünüyorum.

WhatsApp Galeri gizleme

iPhone ve Android telefonda oldukça tercih edilen WhatsApp uygulaması için Galeri gizleme işlemi yapabilirsiniz. WhatsApp Medya dosyalarını gizleyerek mesaj kısmında aldığınız resimleri Galeri de görünmez yapabilirsiniz. Bu işlemi aşağıda bulabilirsiniz.

iPhone'da WhatsApp Fotoğrafları Galeride nasıl gizlenir ?


iPhone cihazınızdan Ayarlar kısmını açınız.
Ayarlar kısmını açtıktan sonra Gizlilik seçeneğine giriş yapınız.
Burada Fotoğraflar kısmına giriniz ve tekrar Gizlilik seçeneğine dokununuz.
Burada uygulamaların Fotoğraf erişim seçenekleri yer alır. WhatsApp yazısını bulun ve yeşil renkte ki aktif durumdan kaydırarak deactive duruma getiriniz. İşlem bu kadar.

Android Telefonda WhatsApp Fotoğrafları Galeride Nasıl gizlenir ?


Android için Google Play Store üzerinden indireceğiniz bir uygulamaya ihtiyacınız var. Es File Manager adlı File uygulaması bu konuda size yardımcı olacaktır. Es File Manager adlı Dosya yöneticisi uygulamasını indirip kurduktan sonra açın ve Hafıza kartınız içerisinde yer alan " Media > WhatsApp images " kısmını bulunuz. Bu klasör içerisinde iken " .nomedia " isimli yeni bir klasör oluşturunuz. Bu sayede artık WhatsApp fotoğraflarınız bu yeni açtığınız klasörde barındırılacağı için Galeri kısmında görünmeyecektir.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

4 yorum:

 1. Ben yaptım dosya olusturulamadi diyor

  YanıtlayınSil
 2. İşlem nasıl geri döndürülecek

  YanıtlayınSil
 3. Klasör değil dosya oluşturdum, oldu.
  Whatsapp içindee MEdia var. orada .nomedia dosya oluşturun.

  Bilgi için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 4. Şiyar nasıl yapilio analtirmisin yapamadimda

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon