Header Description

LightBlog

Breaking

21 Şubat 2016 Pazar

Tbt ne demek #tbt nedir ?

tbt ne demek, tbt nedir, #tbt neden kullanılıyor tarzı sorular sosyal medya kullanıcılarının kafasında dolaşmakta. Instagram ve Twitter üzerinden paylaşım yapan kullanıcılar #tbt şeklinde kullanılan etikete denk gelmişlerdir. tbt ne demek diyen kullanıcılar bu etiketi paylaşan arkadaşlarına sorma gereği duymuştur ama bazı kişilerde neden kullandığını bilmeyebiliyor.

tbt ne demek sorusuna verilebilecek en güzel cevap Sosyal Medya çılgınlığıdır. Sosyal medya üzerinde bir şey popüler olacağı zaman çoğu sayfa ve site bunu paylaşarak herkesin diline dolayabiliyor. Tbt ne demek diye bende kendi kendime sorarken bazı kişilerden yardım aldım. tbt nedir sorusu ilk başlarda onlara da garip geldi ama bir kaç kişiden cevabını bulabildim.

tbt ne demek

#tbt hastagi çok kullanılmaya başladı. Yani bende artık bazı arkadaşlarımda bu etiketi gördüğümde sıkılmıyor değilim ama çaktırmıyorum : ) Neyse biraz kısa keseyim yine de isterseniz. Gelin şimdi beraber bu tbt ne demek sorusuna sizinle beraber bir cevap bulalım.

tbt ne demek nedir


#tbt etiketinin açılımı Throwback thursday olarak tanımlanıyor. Türkçeye çevirdiğimizde Perşembe gerilemesi olarak bir şey çıkıyor karşımıza. Direk kelime anlamı olarak bakarsak hiç bir anlam ifade etmiyor ama içinde Perşembe günü geçtiği için genelde Perşembe günleri kullanılıyor. Geçmişse dönük bir resim paylaşacak kullanıcılar açıklama kısmında #tbt etiketini kullanıyorlar. tbt nedir diyen kullanıcılar için kısa bir tanım yapmak gerekirse, kullanıcıların geçmişte olan fotoğraflarına tanımladı bir etiket diyebiliriz. Sizde geçmiş günlerde çektiğiniz fotoğraflara #tbt etiketi koyabilirsiniz ama dikkatli olun bu etiketten bıkmış arkadaşlarınız var ise sizi silebilir : ) tbt nedir tarzı sorulara da oldukça denk gelebilirsiniz.

throw back thurs days de diyebileceğimiz bu etiket genelde perşembe akşamları kullanılmakta. Örneğin şu an kış mevsimindesiniz diyelim ve yazın sahilde çekildiğiniz güzel bir fotoğrafınız var. Bunu kış ayında paylaşmak biraz garip gelebilir arkadaşlarınıza. Bu yüzden yazdan kalma fotonuzu paylaşırken #tbt etiketi ile paylaşın ve arkadaşlarınız da tbt ne demek acaba diye düşünmekten kafayı sıyırsınlar : ) tbt hashtag i bir çok kişi tarafından halen kullanılmakta ve gün geçtikçe sayısını arttırmakta.

Mesela arkadaşlarınız ile geçen yıllardan kalan beraber bir fotoğrafınız var. Bu fotoğrafınızı şimdi ki zaman da yaşanmış gibi yüklemektense, tbt etiketini kullanarak arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. tbt nedir sorusunu da bir çok arkadaşınız size soracaktır. Onlara geçmiş fotoğraflara eklenen etiket diyerek kısaca tanımlayabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile geçmiş parti adına ne günlerdi be diyerek bu etiketi kullanabilirsiniz : )

Bu tbt çılgınlığı nereden çıktı bilmiyorum ancak duyduğuma göre bu etiketin çılgınlığını ünlü müzik grupları falan başlatmış. Eski yaptıkları çalışmaları vs tbt etiketi ile paylaşmaya başlamışlar. Sizinde arkadaşlarınızın arasında kullanan ve anlamını bilmeyen varsa bilgilendirmeyi unutmayın bence. tbt ne demek sorusu artık kafanızda soru işareti bulundurmasın. Tbt etiketi ile instagramda saniye de 5 fotoğraf paylaşılmakta. Tbt ne demek sorusuna ait soru işaretleri kafanızdan gitmiştir umarım.

tbt nedir sorusuna bu sayfamızda sizlerle beraber cevap bulduk. Eğer sizinde düşünceleriniz var ise yorum atabilirsiniz.