23 Şubat 2016 Salı

Samsung Galaxy A5 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung, Galaxy Amiral gemileri ile 2016 yılında da hedeflerine ulaşmak istiyor. Bu hedefleri arasında Samsung Galaxy A modelleri var. Bu A modellerinin arasında orta seviye de yer alan A5 modeli de yer almakta. Bizde bu sayfamızda Samsung Galaxy A5 model cep telefonuna sahip olan kullanıcılar için Samsung Galaxy A5 ekran görüntüsü nasıl alınır işlemini anlatacağız.

Samsung Galaxy A5 modelinde 5 inç ekran, 13 MP kamera, 2 GB Ram ve 2300 mAH batarya bulunmakta. Snapdragon işlemcinin yer aldığı bu Samsung modelinde ekran görüntüsü nasıl alınacağını bilmeyenler için bir anlatım yapacağız. Samsung Galaxy A5 ekran görüntüsü alma işlemi diğer Akıllı telefonlarda olduğu gibi A5 modelinde de oldukça basit.

Samsung Galaxy A5 Ekran görüntüsü alma

Super AMOLED ekran teknolojisinin yer aldığı bu model Gorilla Glass 4 ile dayanıklı hale getirilmiş. Cep telefonlarımızda bazen bir şeyleri unutmamak için not almak gerekir veya akılda tutmak gerekir. Devir teknoloji devri iken çoğu şeyi telefonumuzda ve bilgisayarımızda saklamaktayız. Bu saklama işlemini yapmak için genelde not defterini kullanırız ancak yazması uzun sürecek olan notları ekran görüntüsü alarak kısa yoldan kayıt edebilirsiniz. Samsung Galaxy A5 Ekran Görüntüsü alma işlemi için aşağıda ki adımları takip edebilirsiniz.

Samsung Galaxy A5 Ekran Görüntüsü alma


Öncelikle ekran görüntüsünü alacağınız yeri açınız. Ardından Güç Tuşu ve Home(Menü) Tuşuna aynı anda basınız. Ekranda denklaşör efekti ve sesi geldiğinde Samsung Galaxy A5 Ekran Görüntüsü alma işlemi başarı ile tamamlanmış olacaktır. Bu 2 tuşa doğru şekilde bastıktan sonra ekran görüntünüz Galeriye kayıt edilecektir.

Ekran görüntüsü nereye kayıt ediliyor ?


Ekran görüntüsünü aldığınız fotoğraflara Galeri > Screenshots kısmından ulaşabilirsiniz. Ekran görüntüsü aldığınız kısımı resim olarak WhatsApp, Facebook veya buna benzer platformlardan dilediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon