Header Description

LightBlog

Breaking

5 Şubat 2016 Cuma

Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor ( ÇÖZÜM )

WhatsApp uygulaması gün geçtikçe gelişmeye ve kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. WhatsApp son yapacağını duyurduğu bir güncelleme ile Grup limiti sayısını 250'ye çıkardı ve WhatsApp gelişimini 2016 yılında da sürdürecek gibi.

WhatsApp ücretsiz olarak mesajlaşmanızı sağlayan uygulama olması bakımından kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilmekte. 2016 yılında WhatsApp kullanıcısı sayısı 1 Milyarı geçti ve giderek artıyor. Kullanıcı sayısının artması ile birlikte kullanıcılar sorunlar ile karşılaşabilmekte. Bu sorunlardan birisi de Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor sorunudur.

Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor

WhatsApp üzerinden sadece kişi ekleme değil grubunuza kişi ekleme işlemi de yapabilirsiniz. WhatsApp grubunuzu kurup kişilerinizi ekledikten sonra sıra güzel bir isme gelir. WhatsApp grup isimleri sayfamız bu konuda size yardımcı olacaktır. Sizlerle beraber bugün Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor sorununu çözeceğiz.

Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor sorunu bir çok kullanıcı tarafından son günlerde dile getirilmekte. Bu sorun bazı kişilerin kendi bulduğu çözüm yolları ile çözülmekte. Rehberinize eklediğiniz kişi WhatsApp kişiler kısmına otomatik olarak eklenir ve orada durur. Bu eklediğiniz kişiyi daha sonra Rehberinizden sildiğiniz halde WhatsAppta görünmeye devam edebilir. Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor sorunu da bu yüzden çıkmakta.

Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor ( NEDEN ? )


WhatsApp kişi silme işlemi WhatsApp>Kişiler kısmından yapılamamakta. WhatsApp kişi silme işlemi yapmak için telefon rehberinizi kullanmanız gerekmekte. Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor sorununu çözebilmek için ilk olarak sileceğiniz kişiyi Rehberden bulmanız gerekmekte. Kişiyi rehberde bulduktan sonra kişiyi rehberinizden siliniz.

Kişiyi Rehberden sildikten sonra WhatsApp'ı tekrar açın. WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra Kişiler kısmına gelin ve sağ üstte ki 3 noktalı menü butonuna dokunun ve Yenile seçeneğine dokununuz. Yenile dedikten sonra büyük ihtimal sildiğiniz kişi, kişiler listesinden gidecektir. Eğer sildiğiniz kişi eğer halen listede yer alıyorsa yapmanız gereken şey telefonunuzu kapatıp açmaktır. Telefonunuzu kapatıp açtıktan sonra halen sildiğiniz kişi listede yer alıyorsa kişi ile olan sohbetiniz var demekdir. Sildiğiniz kişi ile WhatsAppta sohbetiniz var ise bu sohbet mesajlarınızı da siliniz. Buda işe yaramazsa WhatsApp uygulamasını kaldırın ve Play Store üzerinden uygulamayı tekrar indirip kurun.