10 Şubat 2016 Çarşamba

Instagram Profil Gizleme - Hesap Nasıl Gizlenir ?

instagram profil gizleme, instagram profili nasıl gizlenir tarzı sorular yönelten kullanıcılarımız için bu sayfamızı hazırlama gereği duyduk. 2016 yılında da kullanıcı sayısını oldukça arttıracağını umduğum instagram için kullanıcılar yeni özellik aramaya başladılar. Bunlardan biriside instagram profil gizleme özelliğidir.

Instagram üzerinden kendinize ait kişisel profil açabilirsiniz. Bu profiliniz ile arkadaşlarınızı ekleyebilir ve DM üzerinden mesajlaşıp aynı zamanda fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Yaptığınız fotoğraf paylaşımlarını başkalarının görmemesini isteyebilirsiniz. Başka kişilerin sizi Instagram'da eklememesi için hesabınızı başkalarına karşı kapatabilirsiniz. instagram profil gizleme işlemi bu işlem için oldukça işinize yarayacaktır.

Instagram üzerinden başkalarını takip etmek istediğiniz TAKİP ET butonu yer almakta. Bu butona dokunduğunuzda o kişiyi direk takip etmeye başlarsınız. Eğer bu kişinin profili herkese açık ise takip et butonundan sonra bu kişiyi direk takip etmiş olursunuz. Ancak kişinin takip et butonuna dokunduğunuz anda takip etmiyor ise o kişinin profili gizlidir. Takip et butonundan sonra o kişi sizi onaylar ise fotoğraflarını ve videolarını görebilirsiniz.

instagram fotoğraf gizleme işlemi için instagram profil gizleme işlemini yerine getirmeniz gerekmekte. Hesabınızı gizlediğinizde diğer kişiler size ait hiç bir gönderiyi göremezler. Başkaları sizin sadece instagram adınızı görebilir ve size istek attığında instagram üzerinden onaylamanız gerekmekte. Onayladığınız kişiler siz onayladıktan sonra sizin fotoğraflarınızı görebilir.

instagram profil gizleme işlemini yaptıktan sonra otomatikmen instagram fotoğraf gizleme işlemini de yerine getirmiş oluyorsunuz.

NOT: Aşağıda ki işlemleri yaptıktan sonra profiliniz gizli olacaktır ancak yine de başkalarına görünecektir ancak sadece profil isminiz görünecektir. Ekleyen kişiyi siz onaylarsanız diğer gönderilerinizi aktif olarak görebilirler.

Instagram Profil Gizleme nasıl yapılır ? 


İlk olarak Instagram uygulamasını açınız.

Uygulamayı açtıktan sonra kendi profilinize giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sağ üstte ki 3 noktalı menü butonuna dokununuz. Ayarlar sekmesi açılacak.

Ayarlar sekmesinde iken alta doğru inin ve HESAP sekmesi altında ki Gizli hesap butonunu sağa doğru kaydırarak aktif hale getirin. Bu işlemleri yaptıktan sonra instagram profil gizleme işleminiz başarı ile tamamlanmış olacaktır. Takıldığınız yer var ise lütfen yorum olarak yazınız.

instagram profil gizleme

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

9 yorum:

 1. Birsen Telci22 Ekim 2016 12:09

  hesabı herkese açık yap yazıyor şimdi ne yapmam gerekiyor.

  YanıtlayınSil
 2. Etiket bölümüne geldiğimde profil fotoğrafımın görünmemesini istiyorum. Ne yapabilirim?

  YanıtlayınSil
 3. Etiket bölümüne geldiğimde profil fotoğrafımın görünmemesini istiyorum. Ne yapabilirim?

  YanıtlayınSil
 4. Gizli hesap yazmıyor ne yapmam gerekir

  YanıtlayınSil
 5. bilgisayardan nasıl yapılıyo

  YanıtlayınSil
 6. bilgisayardan nasıl yapılacak

  YanıtlayınSil
 7. telefonum var ama bilgisayar kullananlar için söylüyorum

  YanıtlayınSil
 8. ben bilgisayardan bahsediyorum nasıl olucak

  YanıtlayınSil
 9. Bayan😉😉24 Ekim 2017 10:42

  Bilgisardan olnuyor beninkide var ama yapamiyorum onun icin telefon lazim

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon