18 Şubat 2016 Perşembe

Instagram asıl fotoğrafları kaydet ne demek ?

Instagram uygulamasını Facebook'un almasından sonra oldukça gelişim göstermeye başladı. Uygulamanın gelişmesi ile birlikte bir çok yeni üye kazanmaya başladı ve bu üyelerin çoğalması ile sorulan sorular ve merak edilen konular oldukça artmaya başladı. instagram kaydol işlemini yapan kullanıcılar ardından uygulamayı incelemeye başlıyorlar.

Uygulamada Ayarlar kısmında yer alan "asıl fotoğrafları kaydet" ibaresi bir çok kişinin dikkatini çekmiştir. Bu tarz uygulamalarda bu tarz ibareler çokça yer almakta ve çoğu kullanıcı bunun neden orada olduğunu bilmiyor. Bizde bu sayfamızda instagramda asıl fotoğrafları kaydet ne demek konusuna değineceğiz. Sizlerle beraber bu ibarenin neden orada olduğunu ve ne işe yaradığını öğreneceğiz.

asıl fotoğrafları kaydet butonunu hem aktif, hemde pasif yapabiliyorsunuz. Tabi bu butonun aktif ve pasif olması ile yapacağı belli görevleri var. Diğer uygulamalarda olduğu gibi instagramın da Ayarlar sekmesi biraz karışık. Kullanıcılar çoğu yapmak istediği şeyi Ayarlar sekmesinde yapabiliyor ancak asıl fotoğrafları kaydet tarzı ibarelerde kafaları karışabiliyor.

Instagram asıl fotoğrafları kaydet ne demek


Instagram hesabınıza ister daha önce çektiğiniz fotoğrafları isterseniz de o an instagram uygulamasının içinden çektiğiniz fotoğraflarınızı ekleyebilirsiniz. Daha önce çektiğiniz fotoğraflar galeriniz de yer alır ve bu fotoğraflara daha sonra ulaşabilirsiniz. Instagram uygulaması içerisinde çektiğim fotoğrafları kaydetmek istiyorum diyorsanız bu işlem tam size göre diyebilirim.

Asıl fotoğrafları kaydet ne işe yarıyor ?


Bu butonu aktif ederseniz, Instagram uygulaması içinde çektiğiniz fotoğraflar telefonunuzun galeri kısmına kayıt olur. Eğer bu butonu pasif hale getirirseniz instagram uygulaması içinden çekip yüklediğiniz fotoğraflar telefonunuzun galeri kısmına kayıt olmayacaktır. Kendi instagram hesabınıza yüklediğiniz fotoğraflar aynı zamanda yedeklensin istiyorsanız bu seçenek çok işinize yarayacaktır.

Bu özelliği aktif etmek için instagram profilinize giriş yapmanız gerekmekte. Giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan 3 noktalı menü butonuna dokununuz. Ardından açılan Ayarlar sekmesinde Asıl fotoğrafları kaydet seçeneğine ulaşınız. Bu butonu mavi bir renk ile aktif ederseniz bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer instagram asıl fotoğrafları kaydet konusunda takıldığınız bir nokta var ise lütfen yorum atmaktan çekinmeyiniz.

instagram asıl fotoğrafları kaydet

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon