Google Play Store Rh-01 Hatası Sorunu ve Çözümü

Play Store Rh-01 hatası

Eğer cihazınızda Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu. Play Store RH-01 hatası alıyorsanız bu sayfamızı okumaya devam etmelisiniz. Android sistemli telefonların gelişmesi ile birlikte Play Store’da gelişmeye başladı ve kullanıcılar binlerce oyun uygulama içerisinden dilediğini indirebiliyor. Play Store bir çok oyun ve uygulama indirmek için iyi bir kaynak ancak bazen çıkan hatalar can sıkıcı olabiliyor. Bu hatalardan birisi de ” RH-01″ hatasıdır. Bu hata bazı Play Store kullanıcılarda çıkmakta.

Play Store Rh-01 hatası nasıl çözülür diyen kullanıcılar bu sorunun kaynağını araştırmaya başlarlar. Bu hatanın sorununu çözmek için Play Store’u kaldırmanıza veya telefonunuza format atmanıza gerek yok. Küçük adımlar ile uygulayabileceğiniz sorun çözme yöntemleri bu sorun için oldukça etkili olacaktır.

Play Store Rh-01 hatası

Play Store Rh-01 hatası Sorunu Nasıl Çözülür ?

Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu. RH-01 hatası telefonunuzun ekranına geliyorsa hemen panik yapmayın. Büyütülecek bir hata değil. Bu hata Google’ın sunucularından anlık olarak veri alınamadığına dair size sunulan bir bilgidir. Suncudan telefonunuza bilgi gelmediği zaman bu hata ekranınıza gelmekte. Play Store Rh-01 hatası çözümü için yapmanız gereken adımları aşağıda listeledik.
Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu. Play Store Rh-01 hatası çözmek için bunları uygulayın.
Cep telefonunuzdan Ayarlar > Uygulamalar kısmına ulaşınız.
Burada telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamalar listelenecektir.
Ekranın üstünde ki sekmeleri sağa kaydırarak Tümü kısmına ulaşınız.
Tüm uygulamaların yer aldığı kısımda Play Store‘u bulun ve içine girin.
Burada yapmanız gerekenler ” Verileri Temizle “ ve ” Önbelleği temizle “ işlemi yapmak. Bu işlemleri yaptıktan sonra Play Store hesabınızdan çıkış yapılacaktır. Kullanıcı adı ve şifrenizi tekrar Play Store’a girerek aktif edebilirsiniz.

2.Yöntem

Eğer yukarıda ki işlemleri yaptığınız halde Play Store Rh-01 hatası çözülmedi ise yapmanız gereken bir adım daha yer almakta. Eğer bu hatayı alıyorsanız sorun Play Store’un son sürümünde olabilir. Şu an sahip olduğunuz Play Store’un sürümüne bakın ve apk indirme sitelerinden Play Store’un bir önce ki sürümünü indirip yüklemeyi deneyin. Bu sayede Rh-01 hatası çözülmüş olacaktır.

3.Yöntem

Bir diğer Play Store Rh-01 hatası çözüm yolu ise Google Play Store hesabınızı kaldırıp tekrar eklemek. Ayarlar > Hesaplar > Google kısmına gidiniz. Buradan Gmail hesabınıza girin ve 3 noktalı menüden Hesabı kaldır işlemi yapınız. Bu işlemden sonra Play Store hesabınız kaldırılacak ve tekrar Play Store’a girdiğinizde size hesap soracak. Aynı Gmail hesabınızı tekrar girebilirsiniz.

4.Yöntem

Play Store Rh-01 çözümü için yeni bir çözüm yolunu sizlere aktarmak istiyoruz. Yukarıda ki çözüm yöntemlerinde herhangi bir başarı elde edemediyseniz bu adımı denemenizi öneriririz. Ayarlar > Uygulamalar > Tümü kısmına gidiniz. Burada Google Hizmetleri Çercevesi seçeneğini bulup içine giriniz. Ardından içine girdikten sonra Verileri Sil ve Önbelleği temizle işlemlerini yerine getiriniz.

44 thoughts on “Google Play Store Rh-01 Hatası Sorunu ve Çözümü

 1. samet Reply

  ya beyler ben her şeyi denedidim nuh diyo peygamber demiyo yok abi :(

 2. Ferid Reply

  Bende oldu 3 ise yariyor birdaha saol ve cevaplane ya hamisi cevapla nolub cevapla kisa yazsas

 3. Mustafa Reply

  Pirana tablt allah belani versin seni uretenin satanin yaziklar olsun

 4. ef yılanlı Reply

  Ne inatçı bisi lan bu yeminli sanki olmuyo bence 3-5 yöntem daha ekleyin

 5. Serhat Reply

  Arkadaşlar hiç biri işe yaramadiysa son çözüm yolunu size anlatacam. Telefonunuza daha önceden yukleyip sildiginiz herhangi bir recovery ya da google playla bağlantılı ya da root programini kapatmadan sildiyseniz o programı tekrardan yükleyip start yerine stop yapın sonra tekrardan silin. Telefon duzelecektir. Bu da olmazsa telefonu formatlamak zorundasınız.

 6. ibrahim qurbanov Reply

  Ben biliyorum önce siz telefonuzda ayarlar bölmesinde play storeye gitib orda verileri silin sonra hesaplar bölmesinde hesapınızı silib telefonuzu yeniden başlatın sonra ise play storeye girin eski hesabınızı girin sonra RH-01 hatası çözülmüşdür bu kadar. YAZAN İBRAHİM QURBANOV HANSI ÖLKEDE YAŞAN AZERBAYCAN BAKÜ DOĞULDUĞU YER AZERBAYCAN

 7. Duhan Reply

  piranha ultra 4 tab 9.0 olmuyo piranhayi markasinida boyle sorununda ta …. Gidip mobo market indirecem pic piraha

 8. hayrettin Reply

  ayarlar/yeniden başlat restore eder düzelir yalnız bu blu stack için

 9. Şenol Reply

  Pranha tablet olmuyor. Tek yapmanız gereken ayarlar bölümünden tableti sıfırla yapıp sonra herşeyi yeniden yüklemek. Ben kızımın tabletini böyle yapıyorum.

 10. ela Reply

  Ya benim play store sifremi bilmiyom dediklerinizi qnlqmiyom veriyi sildim kqpatip actim telefonu olmqdi sinir oldum yqqqa

 11. rh 01 sonunda bitti Reply

  ARKADAŞLAR BEN BULDUM ÇÖZÜMÜ GOOGLE PLAY HİZMETLERİNİN GÜNCEL VERSİYONUNU İNDİRİN KURUN İÇİNE GİRİN, ONDAN SONRA ÇIKIN VE GOOGLE PLAY E GİRİN SİZE YEMİN EDERİM BENDE BUNLARIN HEPSİNİ DENEDİM OLMADI, BUNU YAPTIKTAN SONRA AÇILDI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.