19 Şubat 2016 Cuma

Facebook Mesaj Butonu Nasıl Kaldırılır - Kapatılır ?

Facebook mesaj butonu kaldırma, Facebook mesaj engelleme, Facebook tanımadığım kişilerden mesaj gelmesin şeklinde ki sorular son günlerde artmaya başladı. Sosyal medya oldukça yararlı bir mecra ve bunun en büyük öncülerinden biri de Facebook. Sosyal medyayı iyi kullandığımızda oldukça yararlı ancak tadını kaçıranlar olunca biraz tatsız bir ortama dönüşebiliyor.

Kişiler kendilerine ait hesaplarını Facebook'ta açabilir ve arkadaşları ile iletişime geçebilir. Arkadaşlarınızın durumlarını, fotoğraflarını beğenebilir ve birbiriniz ile sohbet edebilirsiniz. Ancak bu Sosyal medya sitesinde mesaj gelmesin istiyorum şeklinde sitemde bulunanlar var. Yani sadece arkadaşı oldukları mesaj atsın isteyen kullanıcılar var. Facebookta arkadaşım olmayanlar mesaj atamasın, arkadaşım olmayanların mesajlarını engelleme şeklinde sorular rahatsız olan kullanıcılar tarafından oldukça dile getiriliyor.

Facebook mesaj butonu kapatma bu sayfamızda işleyeceğimiz bir konu. Özellikle bayan kullanıcılar bu konudan oldukça şikayetçi. Arkadaşı olmayan kişilerden gelen mesajlar, Gelen kutunuzda mesaj istekleri kısmına düşmektedir. Her ne kadar rahatsız edilseniz de bu gelen mesajlar diğer kutusuna düşeceği için pek rahatsız olmazsınız. Ancak diğer kutusuna gelmesinden bile rahatsız olanlar var ise Facebook mesajları nasıl kapatılır konusunu okumaya devam etmelidir.

Facebook mesaj düğmesi kapatma işlemi için yapmanız gereken bir kaç adım yer almakta. Bu adımları doğru bir şekilde uyguladığınızda arkadaşınız olmayanlardan Facebook mesajı gelmeyecektir.

Facebook'ta Mesaj Butonu Nasıl Kapatılır ? Arkadaşım olmayanlardan mesaj gelmesin


İlk olarak Facebook'a giriş yapıyoruz. Ana sayfada iken sağ üstte yer alan bildirim butonunun yanında yer alan Gizlilik butonuna tıklıyoruz. Burada 3 farklı seçenek ekrana gelecektir.

Burada ortada yer alan "Benimle kimler iletişim kurabilir" seçeneği işinize yarayacaktır. Bu seçeneğe tıklayın ve herkes olan seçeneği Arkadaşlarımın arkadaşları yapınız. Bu ayarı yaptıktan sonra tanımadığınız kişiler size mesaj isteği atamayacaktır. Arkadaşlarınız ile ortak olan arkadaşlarınız size mesaj gönderebilir.

Facebook mesaj butonu kaldırma

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

5 yorum:

  1. alakası yok arkadaşlarımın arkadaşları benim kisi ama mesaj geliyor

    YanıtlayınSil
  2. bende de aynı ayarlarda dı ama malesef hiç bir bağlantım olmayan kişilerdende mesaj ala biliyorum.

    YanıtlayınSil
  3. 18 yaşından kucuk olanlar icin tum gizlilik ayarlarını facebook otomatik ayarlıyor😉

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon