25 Şubat 2016 Perşembe

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir ?

Facebook arama geçmişi temizleme bu sayfamızda üzerinde duracağımız bir konu. Facebook, dünya üzerinde oldukça popüler olan bir sosyal ağdır. Bu sosyal ağ üzerinden insanlar kendilerine ait profil açar ve diğer arkadaşları iletişim kurarlar. Facebook üzerinden arkadaş ekleyebilir, fotoğraf paylaşabilir ve durum atabilirsiniz. Facebook bu kadar çok kullanılıyorken beraberinde bir çok soru işaretini getirmekte.

Bu sorunlardan birisi de Facebook arama geçmişi silme sorunudur. Facebook arama kısmında Ad-soyad, telefon no veya mail adresi yazarak arkadaşlarımızı bulabilir ve istek atabiliriz. Arama kısmında bulduğumuz kişilerin profiline girerek istek atabiliriz. Facebook, Search kısmında bize kolaylık sağlamak için en son aradığımız kişileri arama kısmında göstermekte. Ama buranın sürekli görünüyor olması bazı kişileri rahatsız edebilir. Facebook arama geçmişi temizleme işlemini arayan kişiler daha çok rahatsız olan kişilerdir.

Facebook arama geçmişi temizleme

Facebook hesabınızı arkadaşınızın yada kız arkadaşınızın yanında açtığınızda arama kısmında başka kişileri görmesi sizi zor durumda bırakabilir. Facebook kolaylık sağlama amaçlı böyle bir özellik sunmuş ancak kapatmanız da fayda var. Çünkü bazen aradığımız kişiyi bulamadığımızda direk ilk çıkan alakasız kişiler çıkabilmekte. Facebook arama geçmişi silme işlemini yapmak oldukça basit.

Facebook arama geçmişi nasıl silinir, arama kısmından kişiler nasıl kaldırılır ?


Facebook Ana sayfasında sağ üstte yer alan aşağı ok butonuna tıklayınız. Buradan Haraketler dökümü kısmına ulaşıyoruz.

Ardından açılan pencereden sol menüde seçenekler yer almakta. Bu seçeneklerin altında yer alan DAHA FAZLA seçeneğine tıklayınız.

Facebook arama geçmişi silme

Daha fazla seçeneğine tıkladıktan sonra açılan kısımdan ARA seçeneğine tıklayınız.

Bu kısımdan "Arama kayıtlarını sil" seçeneğini tıkladıktan sonra Facebook arama geçmişi silme işlemini başarı ile tamamlamış olacaksınız.

Facebook arama geçmişi silme

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon