9 Şubat 2016 Salı

Casper VIA M1 Format atma - Format Nasıl Atılır ?

Casper, Akıllı telefon piyasasına VIA modelleri ile giriş yaptı ve 2016 yılında da bu modellerine devam ediyor. En son kullanıcılarına sunduğu VIA M1 modelinin özelliklerini burada ki sayfamızda sizlere sunmuştuk. Casper VIA M1 Format atma, sıfırlama, hard reset, fabrika ayarlarına döndürme fabrika ayarlarına sıfırlama gibi işlemleri bu sayfamızda sizler için bir araya getirdik.

Casper, V10 modellerinden sonra VIA M1 modelini kullanıcılarına sundu. Casper VIA M1 modeli 5.1 inç ekran, 3 GB RAM ve 2900 mAH seçeneği ile kullanıcılarına sunuldu. Hem 16 hemde 32 GB versiyonu ile bu modelde 13 MP kamera yer almakta.

Casper VIA M1 Format atma

Antutu skorunda 37.000 puan elde eden bu model, bakalım 2016 yılında istediği satış rakamına ulaşabilecek mi. Her Akıllı telefonda olduğu gibi gün geçtikçe aşırı çerez birikmesi ve çok uygulama yüklenmesi sonucu yavaşlama, donma, kasma gibi sorunlar olabilir. Bu tarz sorunlar ile uğraşmaktansa telefonunuza format atabilir ve bu tarz sorunlardan kurtulabilirsiniz. Format atmadan önce fotoğraf, belge, müzik, telefon rehberi gibi önemli belgelerinizi yedekleyiniz.

Casper VIA M1 Format atma


Casper VIA M1 Fabrika ayarlarına döndürme:


Menü → Ayarlar → Yedekle ve Sıfırla → Fabrika Verilerine Sıfırla → Telefonu Sıfırla kısmına ulaşarak cep telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Casper VIA M1 Hard Format Nasıl Atılır ?


İlk olarak telefonunuzu kapatınız. Ardından
Ses açma + Ses kısma tuşlarına basılı tutun ve Güç(Power) tuşuna basılı tutun.
Ses açma tuşuna 2 kere basınız. Gelen ekranda ses kısma tuşu vasıtası ile Wipe Data/Factory Reset seçeneğine ulaşınız, bu seçenekte iken sol altta ki menü tuşuna basınız. Ardında Yes seçeneğini seçip tekrar onaylayın.
Bir sonra ki adımda Reboot System Now seçeneğine gelip tekrar menü tuşu ile onaylama işlemi yapınız. Bu işlemlerden sonra Casper VIA M1 formatlama işlemi başlayacaktır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon