15 Şubat 2016 Pazartesi

Asus Zenfone Şarjım az gidiyor (Pil süresini uzatmak)

Asus zenfone 4, 5, 6 ve Asus Zenfone 2 şarjım az gidiyor, pil süresi nasıl uzatılır, şarj süresi nasıl uzatılır tarzı sorular gelmeye başladı. Asus markası Zenfone modeli ile fiyat/performans telefonu sundu ve Türkiye'de de oldukça ilgi görerek iyi bir satış rakamına ulaştı. Bu satış rakamına ulaşmasında ki en büyük etmen sunduğu özellikler ve uygun fiyatı idi.

Asus Zenfone şarjım az gidiyor diyen kullanıcılar bu sorun hakkında araştırma yapmaya başladılar. Asus Zenfone 5 şarj nasıl uzatılır tarzı sorular bu kullanıcılar tarafından gelmeye başladı. Öncelikle Zenfone asus modellerinin batarya konusunda 2110 mAH'lik seviyesi olduğunu dile getirelim.

Asus zenfone şarjı az gidiyor

Asus Zenfone 6 pil süresi uzatma konusunda bu sayfada anlatacaklarımız ile çok olmasa da az seviyede yeteri kadar batarya performansı elde edeceksiniz ve daha iyi bir kullanım elde edebileceksiniz. Asus zenfone şarjım az gidiyor diyen kullanıcılar bataryaya yapacağı ekstra işlem ile bu şarjı daha da uzatmak niyetinde.

Asus Zenfone Şarjım az gidiyor sorunu - Çözümü


Öncelikle cep telefonunuza temiz bir format atmanızı öneririm. Format attıktan sonra sadece kullanacağınız ve yüksek boyutlu olmayan uygulamaları kurunuz.

Formattan sonra Ayarlar > Güç yönetimi > Güç tasarrufu kısmına giriniz ve buradan Süper Tasarruf seçeneğini seçiniz.

Parlaklık seviyesini dememe gerek yok herhalde. Parlaklığı orta seviyede kullanmanız ideal olacaktır. Kullanmadığınız zamanlarda Wifi ve Mobil veriyi kapatınız.

Bu üstte verdiğimiz öneriler genel öneri niteliğindedir. İlk olarak yukarıda ki tavsiye ettiğimiz yöntemleri deneyiniz ve aşağıda ki yöntemi de denemeyi unutmayın. Aşağıda sunulan yöntem Asus zenfone 5 -6 şarj süresi uzatma 2016 konusunda işinize oldukça yarayacaktır.

Asus Zenfone 5 - 6 Şarj süresi uzatma 2016 ( YENİ )


Asus Zenfone şarjım az gidiyor sorununu çözmek için size yeni bir tavsiye sunacağım. Bu yeni özelliğin adı " Otomatik Başlatma yöneticisi " . Şimdi bu telefonu kullananlar " bunu bizde biliyoz " diyebilirler. Evet çoğu Asus kullanıcısı biliyor ancak içinde yer alan ipucu ile bu özellik daha da verimli bir hale getirilebiliyor.

Asus Zenfone şarjım az gidiyor

Otomatik Başlatma yöneticisi kısmında iken 2 seçenek karşınıza çıkmakta. " İndirilen " ve " Önceden yüklenen " seçenekleri yer almakta. Önceden yüklenen menüsüne geçiş yapın ve sağ üstte yer alan 3 noktalı menü butonuna dokunuz. Burada " Tüm uygulamaları göster " seçeneğine tik atınız. Ardından aşağı kısımda gizli uygulamalar gün yüzüne çıkacaktır. Buradan Haritalar, Google Play Gazete gibi işinize yaramayan gizli uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz. ( Asus'un kendi uygulamalarını devre dışı bırakmayınız )

Asus Zenfone şarjım az gidiyor

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:

  1. Asus zengine 6 kulanıyorum telefonum tam olarak 10 saat te şarj ediyor neyapabilirim

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon