WhatsApp Profil Fotoğrafını başkalarına kapatmak

WhatsApp Profil Fotoğrafı kapatmak

WhatsApp profil resminizi gizlemek isteyebilir ve profil fotoğrafınızı sadece rehberinizde ekli olanlara göstermeye ihtiyacı duyabilirsiniz. WhatsApp uygulaması üzerinden mesaj gönderip alabilen kullanıcılar gizlilik konusunda oldukça dikkatli davranmakta.

Cep telefonunun rehberine numara eklendiğine eğer eklenen kişi WhatsApp uygulamasını kullanıyor ise WhatsApp kişi listesinde bu kişinin WhatsApp hesabı, WhatsApp durumu ve profil fotoğrafı karşıda ki kişiye görünecektir. Bazı kullanıcılar ” benim profil fotoğrafımı herkes görmesin ” diyerek gizlilik ayarlarını düzenlemek istiyor.
WhatsApp profil fotoğrafını ekli olmayanlara gizleme işlemi oldukça basit bir işlemdir. Bu işlemi yaptığınız taktirde sizi yabancı biri WhatsApp üzerinden eklediğinde sizin resminiz karşı tarafa gösterilmeyecektir.

WhatsApp profil fotoğrafı ekli olmayan kişilere nasıl kapatılır ?

Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Profil fotoğrafı kısmına ulaşmanız gerekmekte. Hesap gizlilik kısmında kendi gizliliğinize ait ayarları yapabilirsiniz. Bu kısımda yer alan Profil fotoğrafı seçeneği profil fotoğrafınızı rehberinizde olmayan kişilere göstermeyecektir. Bu sayede hesabınızı sadece güvendiğiniz rehberinizde ekli olan kişiler ile görüntülemiş olursunuz. Takıldığınız nokta var ise yorum atınız lütfen.

Aşağıda ki resimde olduğu gibi Herkes seçeneğini Kişilerim yazarsanız, WhatsApp Profil fotoğrafınız sadece rehberinizde olan kişilerinize görüntülenecektir.

WhatsApp Profil Fotoğrafı kapatmak

3 thoughts on “WhatsApp Profil Fotoğrafını başkalarına kapatmak

  1. elif Reply

    ben kisilerim ayarlarını yaptm ama karsi tarafda benim numaram olunca gene görürmu

  2. elif Reply

    ben kisilerim yaptm ama karşı tarafda benim no oldugu zamanda gorurmu bide gruptayken

  3. Beyhan güler Reply

    Rehberimde ki ekli olanlardan da gormesini istemedigim kisileri engelleyebilirmiyim.profil resmimi gormelerini…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.