22 Ocak 2016 Cuma

WhatsApp'ta Mesajı Karşı Tarafa Mavi Tik Göstermeden Okumak

WhatsApp

WhatsApp uygulaması gün geçtikçe daha çok gelişmekte ve kullanıcı sayısını gittikçe arttırmakta. Kullanıcı sayısının artması ile özellikle Türkiye'de SMS kavramını yok etmeye kararlı gibi. Kullanıcılar birbiri ile mesajlaşırken mesajı gönderdiğinde karşı taraftaki okuduğunda mavi tik olmakta. Eğer karşınızda ki kişi mesajı okumaz ise 2 tik olur ama tik rengi gri olur.

Eğer karşı taraftaki kişi mesajınızı okur ise mesajınız 2 mavi tik olacaktır. Bu 2 mavi tik olduktan sonra karşınızda ki kişi " mesajımı okudun ama cevap vermedin " şeklinde triplere girebilir. Bu triplerden kurtulmak için karşı tarafa okundu bilgisi göndermeden mesajı okuyabilirsiniz. Bu güzel ipucu ile karşınızda ki kişinin mesajımı okudum triplerinden kurtulabilirsiniz.

WhatsApp'ta gelen mesajı karşı tarafta mavi tik göstermeden nasıl okuyabiliriz


1- İlk olarak telefonunuzun wifi bağlantısını kesmeniz gerekmekte. Cep telefonunuzu uçak moduna alın ve WhatsApp uygulamasını açıp mesajı öyle okuyun. Uçak modu ile mesajı okuduğunuzda karşı tarafa bilgi gitmez ancak normale döndürdüğünüzde mesaj bilgisi yine de gidecektir.

2- Bildirim çubuğundan mesajı okuyabilirsiniz. Telefonunuza mesajlar genellikle bildirim olarak gelir ve bu bildirimler bildirim çubuğunda sizinle beraber gelir. Bu bildirim çubuğunda 1 den fazla kişi mesaj gönderdiğinde üst üste biner ve maalesef hiç yazı gözükmez. Ancak 1 kişi mesaj gönderdiğinde o mesaj gönderenin attığı mesajın ilk 2 satırı görünecektir. Bu sayede ilk 2 satırlık mesaj gelirse şansınıza mavi tik göndermeden okursun ancak 2 satırdan sonrasını görmek için mesajı açmak zorundasınız.

3- Cep telefonunuzun ana ekranına WhatsApp Widgetı ekleyebilirsiniz. WhatsApp widgetını ana ekranınızda basılı tutarak widgetlar bölümünden ekleyebilirsiniz.

whatsapp-okundu-bilgisi-2

4- Ayarlar>Hesap>Gizlilik kısmına gidiniz ve burada ki ufak bir ayarı yerine getirin. Gizlilik kısmında yer alan Okundu bilgisi bu iş için işinize yarayacaktır. Okundu bilgisine tik atarsanız hem sizin mavi tikleriniz hemde karşı tarafın mavi tikleri görünmez.

whatsapp-okundu-bilgisi

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon