6 Ocak 2016 Çarşamba

Telefonda Kamera Sesi Nasıl Kapatılır ?

Android telefonlarda ( Samsung, LG, HTC, Asus ) kamera sesi nasıl kapatılır, denklaşör flaş sesi kapatma yöntemlerini arayan fotoğraf çekmesini seven kullanıcılar bu sesi kapatmak isteyebilir. Fotoğraf çekerken çıkan sesi kapatmak için yapmanız gereken bir kaç adım yer almakta.

Fotoğraf çekmek anı yakalamak ve gezdiğiniz yerlerde hatıralar oluşturmak için sürekli kamera ile fotoğraf çekmek isterseniz. Bazen toplu ortamlarda fotoğraf çekerken kameradan çıkan sesten dolayı gözler sizin üstünüzde olabilir ve sizde bundan rahatsız olabilirsiniz. Birde flaşınız açık ise vay halinize, hepten gözler üstünüzde olacaktır : )

Fotoğraflarınızı daha iyi çekebilmek ve kendinizi baskı altında hissetmek istemiyorsanız kamera sesinizi kapatın ve en iyi fotoğraf karelerini dilediğiniz kadar çekin.

Telefonda Kamera sesi kapatmak

Akıllı Telefonda Kamera Sesi Nasıl Devre Dışı Bırakılır ?


telefon kamera sesi kapatma konumuzda bu sesi nasıl devre dışı bırakacağınızdan bahsedeceğiz. Kamera sesini kapatmak için ROOT ile yapılabilecek bir kaç işlem var. Ancak çoğu kullanıcının telefonu Rootlu olmadığı için bu yöntemden bahsetmek istemiyorum.

Telefon kamera sesi kapatmak için telefonu sessize almanız yeterli olacaktır. Fotoğraf çekimine başlamadan önce üst bildirim çubuğunu indirin ve telefonunuzu buradan Sessize alın. Sessize aldıktan sonra fotoğraf çekerken kamera denklaşör sesi çıkmayacaktır.

Kamera çekim sesini kapatmanın bir diğer yöntemi ise Kamera açıkken ayarlar kısmına ulaşmak.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:

  1. Benim telefonum huawei mate 8 ve normal kameradan deklansor sesi cikmiyor fakat whatsapptan fotograf cekince ses cikiyor ne yapabilirim

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon