1 Ocak 2016 Cuma

Telefon Rehberi Geç Açılıyor ( Android )

Telefon rehberi geç açılıyor tarzı sorunları olan kullanıcılar bu sorun için çözüm yolları aramakta. Bu sorun genellikle Android Akıllı telefonlar da yaşanmakta. Samsung Galaxy S3 - S4 -S5, LG G2 - G3 ve HTC, Asus, General Mobile,Sony tarzı markalarda kullanıcılar bu sorunu yaşayabilir.

Telefonumuzda ki tüm veriler önemlidir. Fotoğraf ve Müzik dosyalarımızda kaybetmek istemeyeceğimiz dosya türlerindendir ancak müzik dosyalarımızı kaybetsek de bir şekilde telafi edilebilir ancak uzun yıllar boyunca muhafaza ettiğimiz Rehberimiz silindiğinde tekrar oluşturmak bir çok kişi için uğraştırıcı bir hale gelebilir.

İPUCU: Telefon Rehberi nasıl yedeklenir ?

Uzun yıllar boyunca okul arkadaşı, iş arkadaşı, akrabalar derken Rehberimiz artmakta ve artık rehber açılırken bir takım yavaşlamalar meydana gelebiliyor. Telefon Rehberi Geç Açılıyor diyen kullanıcılar Rehberine birini kayıt ederken kayıt yeri olarak SIM kartını seçmelerini tavsiye ederim. Tüm rehberi kayıt ederken SIM Kartı olarak seçmeniz daha hızlı açılmasını sağlayacaktır.

Telefon Rehberi Geç Açılıyor Sorunu Çözümü


Öncelikle rehberinizi telefonunuzu aldığınız ilk günden itibaren verimli ve doğru bir şekilde kullanmalısınız. Bir numarayı hem Telefon hafızasına hemde SIM karta kayıt etmek Telefon Rehberi Geç Açılıyor tarzı sorunlara yol açacaktır.

TELEFON REHBERİNİN GEÇ AÇILMA NEDENİ AYNI KİŞİDEN 2-3 TANE OLMASIDIR. REHBERİNİZDE AYNI KİŞİDEN 2-3 TANE VAR İSE AŞAĞIDA Kİ ÇÖZÜM YOLUNU UYGULAYINIZ.

Rehber yavaş açılıyor sorununu çözebilmek için yapmanız gereken Rehberinizde sadece Numara ve SIM Kartta ki numaraları görüntülemeniz bir çözüm yolu olacaktır. Samsung telefonlarda Rehber > Seçenekler Görüntülenecek kişiler kısmından sadece SIM KARTI seçiniz. ( Bazı numaraları telefon hafızasına veya Google hesabınıza kayıt etmiş olabilirsiniz, buna dikkat ediniz. Sadece SIM Kartı göster seçeneğini aynı kişilerden 2-3 tane var ise yapınız ) Sadece SIM Kartında ki numaraları görüntülemek rehberin eskiye oranla daha hızlı açılmasına olanak sağlayabilir.

Telefonunuz kapalıyken telefonunuzu açtığınızda ilk olarak rehbere girmeye çalıştığınızda rehber kasmaya başlar. Bu çoğu telefonda olmaktadır. Çünkü telefon ilk açıldığında rehberi yükleme işlemini hemen yapmaz. Bu yüzden telefonunuzu açtığınızda hemen rehbere girmeye çalışmayınız.

Ayrıca bu sorun dışında rehber güncelleniyor, kişi listesi güncelleniyor tarzı hatalar alan kullanıcılar var ise yorum kısmından bize iletebilir, sizler için hemen araştırmaya başlayabiliriz.

Telefon Rehberi Geç Açılıyor

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon