21 Ocak 2016 Perşembe

Samsung Galaxy E7 Format Nasıl Atılır ?

Samsung Galaxy E7 Format atma sayfamızda bu cep telefonu modeline nasıl format atabileceğinizden bahsedeceğiz. Samsung, Galaxy amiral gemilerine S modellerinden sonra farklı harf kombinasyonları ile devam etmeye karar verdi. Samsung E modellerine Samsung Galaxy E7 modelini de ekledi.

Samsung Galaxy E7 cep telefonunu tercih ettiğinizde tıpkı diğer Android kullanıcılarının da yaptığı gibi oyun, uygulama yüklersiniz ve net üzerinde sörf yaparsınız. Hali ile diğer Android telefonlarda olduğu gibi telefonda fazla çerez birikmesi, dosyaların çoğalması durumunda telefonunuzda yavaşlama donma gibi sorunlar oluşmaya başlayabilir. Böyle sorular ile karşılaştığınızda yapmanız gereken telefonunuza format atmak. Telefona format atma işlemi telefonunuzda oluşan sorunları gidermeniz için size yardımcı olacaktır.

Samsung Galaxy E7 Format

Samsung Galaxy E7 Format Atma


Telefonunuz açıkken bazı sorunlar oluşabilir. Telefonunuz açıkken oluşan küçük sorunları fabrika ayarlarına döndürerek çözebilirsiniz. Küçük sorunlarda format atmak yerine Fabrika ayarlarına döndür işlemi yapmanız fayda sağlayacaktır.

Aşağıda ki 2 işlemi yapmadan önce Fotoğraf, video, belge, Rehber gibi dosyalarınızı yedekleyiniz.

Samsung Galaxy E7 Fabrika ayarlarına döndürme


Ayarlar> Kullanıcı Ve Yedek> Yedekle Ve Sıfırla> Fabrika Ayarlarına Sıfırla> Cihazı Sıfırla> Tümünü Sil adımlarını takip ettiğinizde telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmüş olacaksınız. Küçük sorunlarda telefonu fabrika ayarlarına döndürmek telefonunuzun sorununu çözmeniz için oldukça faydalı olacaktır.

Samsung Galaxy E7 Hard Reset atma işlemi


Telefon kapalıyken format atma, kilit desenini unuttum, telefona tuşlar ile format atma işlemi Hard Reset ile yapılmakta. Telefonunuz hiç açılmıyorken ve buna benzer diğer büyük sorunlarda Hard reset formatı işinize yarayacaktır. Hard format işlemi için aşağıda ki işlemleri takip etmeniz gerekmekte.

Telefonunuzu kapatınız.

Sesi Yükselt + Home(Menü Tuşu) tuşlarına basın ve basılı tutun, bu 2 tuşa basılı tutarken ardından Power (Güç) tuşuna basınız.

Bu 3 tuşa basılı tutarken telefonunuz açılacak ve Samsung logosu görünecek. Samsung logosu göründüğü anda tuşları bırakınız.

Recovery ekranı Samsung logosundan sonra karşınıza gelecektir. Ses kısma tuşu ile Wipe Data/Factory Reset seçeneğinin üzerine gelip Güç(power) tuşu ile onaylayınız. Yes seçeneğini seçip tekrar Güç(power) tuşu ile onaylayınız.

Reboot System Now seçeneğini seçip Güç(power) tuşu ile onaylama işlemi yapınız. Bu işlemleri doğru yaptıktan sonra Samsung Galaxy E7 Format atma, resetleme, sıfırlama işleminiz başlayacaktır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon