13 Ocak 2016 Çarşamba

Samsung Galaxy A8 Format Atma

Samsung Galaxy modellerini çıkarmaya devam ediyor. Galaxy A3 - A5 ve A7 modellerinden sonra sıra Samsung Galaxy A8 modeline geldi. Bizlerde 2016 yılında bu telefonu tercih edecekler için Samsung Galaxy A8 Format nasıl atılır sayfasını hazırlayalım dedik.

Samsung Galaxy modellerine tekli harfler ile devam ediyor. J Modelleri ve A modelleri bunun en büyük kanıtı. 1.700 civarlarından sunulan bu telefonunun gün geçtikçe fiyatı belki düşebilir. 5.7 inç ekran boyutu ile büyük ekranlı Akıllı telefonların ekran yönünden artı bir puan vereceği bir model. Dilerseniz Samsung Galaxy A8 Format konusuna dönelim.

Samsung Galaxy A8 Format

Samsung Galaxy A8 Format Nasıl Atılır ?


Samsung Galaxy A8 Telefonunuz zamanla yavaşlamış olabilir veya siz öyle hissetmiş olabilirsiniz. Ayrıca kilit deseni unutmanız durumunda da format çare olacaktır.

Format öncesinde yapmanız gerekenler:

BAKMANIZ GEREKEBİLİR: Telefona Format Atınca Neler Silinir ?

Şarjınız en az % 60 üzerinde olsun.

Fotoğraf, Müzik, belge, dosya ve Telefon Rehberinizi muhakkak yedekleyin. Format ile verilerinizin hepsi silinir.

Samsung Galaxy A8 Fabrika Ayarları


Ayarlar > Kişisel > Yedekle ve sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla > Cihazı sıfırla > Tümünü sil

Adımlarını izlediğiniz taktirde telefonunuz ilk aldığınız güne dönecektir. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde de tüm verileriniz silinir. Üstte dediğim gibi tüm belgelerinizi yedekleyiniz.

Samsung Galaxy A8 Hard Format


Samsung Galaxy A8 Format atma işlemi telefon kapalıyken tuşlar ile de yapılabilir. Bunun adı Hard resettir. Bu işlem ile telefonunuza tam format atarsınız ve yine tüm verileriniz silinecektir ve telefonunuz ilk haline formatlanmış bir şekilde dönecektir.

Telefonunuz kapandığında, telefonunuzun ekranı açılmadığında telefon üzerinden tuşları kullanarak format atabileceğiniz bir yöntem olan hard reset oldukça basit bir şekilde uygulanmakta. Doğru tuş kombinasyonları yaptığınız taktirde format işlemi başarılı olacaktır.

KİLİT AÇMA ( GÜÇ TUŞU ) + ANA MENÜ ( HOME TUŞU ) + SES AÇMA tuşlarına sırayla ve aynı anda basılı tutun. Bu 3 tuşa basılı tutmaya devam edin ve ekranda SAMSUNG logosunu gördüğünüz anda KİLİT AÇMA ( GÜÇ TUŞU ) ndan parmağınızı çekin ama diğer 2 tuşa basmaya devam edin. Diğer 2 tuşa basmaya devam ederken ekranda Android robot resmi gördüğünüzde bu 2 tuştan parmağınızı çekebilirsiniz.

Ardından bir menü gelecektir. Bu menüde ses kısma ve açma tuşları ile hareket edebiliyorsunuz. Ses kısma tuşu ile " Wipe Data Factory Reset " seçeneğinin üzerine gelin ve KİLİT AÇMA ( GÜÇ TUŞU ) ile onaylayın. " Yes Delete all user data " seçeneğinin üzerine gelin ve yine KİLİT AÇMA ( GÜÇ TUŞU ) ile onaylayın.

Gelen ekrandan Reboot System Now seçeneğini seçip KİLİT AÇMA ( GÜÇ TUŞU ) ile onaylayın. Samsung Galaxy A8 Format, sıfırlama, hard reset işlemleri bu kadar.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon