3 Ocak 2016 Pazar

LG Telefonum Kendi Kendine Kapanıyor ( Çözüm )

LG Telefonum Kendi Kendine Kapanıyor. LG G2, LG G3, LG G4 durduk yere kapanıp açılıyor diyen kullanıcılar ne yapacağını araştırmaya başlıyorlar. Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte telefon sayısının artmasıyla bir takım sorunlar artık Mobil Teknoloji kısmında kalıplaşmaya başladı.

Bu sorunlardan en büyüğü ise telefon durduk yere kapanıyor sorunudur. Bir Android uygulamasında veya oyununda zaman geçirirken veya ana menüde gezinti yaparken telefon kapanır ve kendiliğinden açılır. LG Telefonum Kendi Kendine Kapanıyor diye sitemde bulunan LG kullanıcıları için bir takım çözüm yolları bulunmakta.

LG Telefonum Kendi Kendine Kapanıyor

Durduk yere kendiliğinden kapanan bir telefonunuz var ise sorun yazılımsal veya donanımsal olabilir. Eğer yazılımsal ise şanslı olduğunuzu söylemek isterim. Yazılımsal sorunlar donanımsal sorunlara göre daha rahat çözülmektedir. Çünkü donanımsal sorunlarda eğer telefon tamiri hakkında net bir bilginiz yok ise ya telefonu garantiye götürmelisiniz yada garantisi bitti ise en yakın bir tamirciye götürmeniz gerekmekte.

DİĞER İÇERİĞİMİZ: telefon kendi kendine kapanıyor

LG Telefonum Kendi Kendine Kapanıyor


LG G2 ve LG G3 kullanıcılarının bazıları bu sorunu yaşarken, son çıkan G modeli olan LG G4 modelinde de bu sorunu yaşayabilirsiniz.  Şimdi sıra çözüm yollarına geldi.

Bu sorun oluşmaya ne zaman başladı onu ilk önce bir iyi düşünmeniz gerekmekte. LG Telefonum Kendi Kendine Kapanıyor sorunu oluşmaya başlamadan önce hangi Android uygulamalarını yüklediğinizi veya telefonunuzda hangi değişiklikleri yaptığınızı iyice bir düşünün. Zararlı bir Android uygulaması neden olabilir.

Yok ben uygulama yüklemedim rutin bir şekilde kullanıyordum durduk yere oldu diyorsanız yapmanız gereken bir yol var. Öncelikle cep telefonunuzda bulunan Fotoğraf, Müzik, Dosya, uygulama ve buna benzer dosyalarınızı Bilgisayarınızda yedekleyiniz. Rehberinizi de yedeklemeyi unutmayınız. ( Aşağıda anlatacağımız sıfırlama yolu ile tüm verileriniz silinecektir, tüm verilerinizi yedeklediğinizden emin olduktan sonra aşağıda ki yolu deneyiniz. Kişisel veri kaybınızdan ceply.net sorumlu değildir )

Ayarlar > Genel > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla > Her şeyi sil (cihazı sıfırla) adımlarını izleyerek telefonunuzu Fabrika ayarlarına döndürünüz. Bu işlemden sonra tüm verilerinizi silinecek ve cep telefonunuz ilk aldığınız gün ki gibi olacaktır. Bu sıfırlama işlemini yaptıktan sonra sorununuz çözülmedi ise lg format atma sayfamızda nasıl hard reset atılacağını öğrenebilirsiniz.

Fabrika ayarlarına sıfırlama ve LG format işlemlerinden sonra telefonunuz halen durduk yere kapanıp açılıyor ise sorununuz donanımsal olabilir. Garantiniz devam ediyor ise garantiniz ile iletişime geçiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

6 yorum:

 1. Sifirladim halen kapaniyor

  YanıtlayınSil
 2. Benim cihazda da kapanma sorunu vardı. Araştırdığımda bir sürü nedenle karşılaştım. Bende bunları sırasıyla denemeeye karar verdim. İlk olarak telefonu fabrika ayarlarına sıfırladım, düzelmeyince format attım... baktım düzelmeyecek, hemen arka kapağı açı inceledim. Meğerse bataryam şişmişti ve sorun kesinlikle bataryaydı. Kapağı tekrar taktığımda şişen batarya arka kapağı zorlayıp ses kapama tuşunun iki santim üstüne kaldırmıştı. Ekrandada biraz kalkma olmuştu. Ekran kırılmasın diye hemen arka kapağı çıkarttım. Batarya almaya gittiğim gün telefonu saat tornavidasıyla açıp şişen bataryayı çıkardım ve bir telefon toptan eşya mağazasına daldım bataryalarla dolu kutuyu adamdan alıp denemeye koyuldum. Denediğim ilk iki batarya bozuktu üçüncüsünü titizlikle seçip ellerimle yerleştirip telefonu açtım. Ve mutlu son... sürekli ısınıp kapanan, sadece şarjdayken idare eden telefon ilk aldığım günden dahada canlı ve güçlü olmuştu. Sizdede böyle bir durum varsa büyük ihtimalle bataryadandır, değiştirmenizi tavsiye ederim... bide güvenilir bir yerden sağlam ve uygun bir batarya almaya çalışın. Hayırlı günler dileğiyle...

  YanıtlayınSil
 3. açamıyorumkı sıfırlasam

  YanıtlayınSil
 4. bir süre açılıp kapanıyordu ancak şimdi tamamen açılmıyor telefon ???

  YanıtlayınSil
 5. Benim.hem kapanıyor wifi.ve bluetooh.kendiliğinde.açılıp kapanıyor durmadan sorun nedir cevabı olan yazabilirmi

  YanıtlayınSil
 6. Kapanıp acılmıyorsa bilinki ana kartını yanmış eger garantı devam ediyorsa servise birakın. Sıfor cıhaz veriyorlar kapalı kutuda eger garantını bittiyse siz en iyisi başka bir cıhaz alın

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon