10 Ocak 2016 Pazar

instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım ?

instagram hesabım çalındı şeklinde bir kullanıcı maili aldık. Bu kullanıcımız instagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim şeklinde bir soru yöneltmiş. Instagram üzerinden fotoğraf paylaşan ve diğer kişilerin paylaştığı fotoğrafları beğenen kullanıcılar hesapları hacklendiğinde veya çalındığında şifrem çalındı şeklinde sitem de bulunmakta.

Instagram hesabınızı her daim güvende tutmalısınız. Özellikle şifrenizi kolay tahmin edilebilecek şifre türlerinden yapmayınız. Doğum tarihiniz, tuttuğunuz takımın kısa şekli veya isminizin yanına eklediğiniz 1234 gibi şifre kombinasyonlarını kullanmayınız. Bunlar hesabınızın şifresinin kırılmasına neden olabilir.

Şifre güvenliğinizi sağladıktan sonra tabi önemli olan mail güvenliğinizi de sağlamalısınız. instagram kaydol işlemini yaparken üyelik bilgilerinize yazdığınız mail sizin için önemlidir. Çünkü instagramda şifre sıfırlama işlemi yaptığınızda şifre kodu mail adresinize gelmekte. Bu yüzden mail adresinizin de şifresini sağlam bir şifre yapınız.

instagram hesabım çalındı Nasıl Geri Alabilirim ?


ilk olarak instagram şifremi unuttum yöntemini uygulamanızı öneriyoruz. Buraya tıklayarak instagram şifre sıfırlama kısmına geliniz. E-posta veya Kullanıcı Adınızı giriniz. Eğer hesabınızı çalan kişi hesabınızın mailini değiştirmedi ise şifre yenileme linki mail adresinize gelecektir. Eğer parola sıfırlama linki mail adresinize gelmedi ise şansınıza küsün, çalan kişi mail adresini değiştirmiştir. 2. yönteme bakabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise Instagram'ı instagram Hesabım Çalındı konusunda bilgilendirmek. Buraya tıklayarak instagram yardım merkezine ulaşınız. Aşağıda ki resimde boşlukları nasıl dolduracağınızı gösterdik. Bu kısımları doldurduktan sonra "Size ulaşabileceğimiz (ve sadece sizin erişiminizin olduğu) e-posta adresi" kısmına yazdığınız mail adresinize instagram tarafından mail gelecektir. Bu mailde sizden ne isteniyorsa onu yapınız. Bilgileri ve mail de ki işlemleri eksiksiz yaptığınızda instagram gerekeni yapacaktır.

instagram hesabım çalındı

Kimin hesabı başkasının eline geçti kısmından Benim hesabım seçeneğini seçiniz.

Instagram hesabınızda belirtilen e-posta hesabına giriş yapabiliyor musunuz? sorusu için hayır seçeneğini işaretleyiniz.

Size ulaşabileceğimiz (ve sadece sizin erişiminizin olduğu) e-posta adresi bu kısıma instagrama kayıt olduğunuz epostayı değil şu an kullanabildiğiniz bir eposta adresinizi giriniz. Bu kısıma şu an giriş yapabildiğiniz eposta adresinizi girmeniz önemlidir.

Bildirdiğiniz hesaptaki mevcut kullanıcı adı kısmına çalınan instagram hesabınızın kullanıcı adını giriniz.

Hesabınız için kaydolurken kullandığınız e-posta adresi kısmına üye olurken yazdığınız eposta adresinizi yazınız.

Bu ne tür bir hesap? kısmı tamamen size kalmış. Hangisi size uygunsa onu seçiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

4 yorum:

 1. Hesabim calindi giris yapamiom

  YanıtlayınSil
 2. Ben yapamadim dediginizi lutfen acil destek olurmusunuz hacklenen heaabimi kapatmak icin

  YanıtlayınSil
 3. Böyle bi link gelmiyor form gelmiyor girdiğimde ne yapmayalıyım

  YanıtlayınSil
 4. Benim Instagram hesapı çalındı ve nasıl kapata bilirim şikayet etsem nasıl olabilir ben çalınan hesapımı kapatmak istiyorum yardımıcı olabilir mısınız

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon