4 Ocak 2016 Pazartesi

Facebook'ta Hareketli Resim ( Gif ) Nasıl Paylaşılır ?

Facebook gif nasıl paylaşılır konusu bugün işleyeceğimiz konulardan birisi. Özellikle caps sayfalarında paylaşılan hareketli resimler bir çok kullanıcı tarafından hoş karşılanmakta. Komik ve ilginç olaylar video gibi hareketli gif şeklinde paylaşılabiliyor ve bilgisayar üzerinde üzerine bir kere tıkladıktan sonra GİF şeklinde resimler oynamaya başlıyor.

Android Telefonda da Mobil Facebook üzerinde bu gif resimlerin üzerine dokunduğunuzda bu hareketli resimler gösterilmeye başlayacaktır. Bu gif resimler video ve resime göre daha çok ilgi görmektedir. Sizde Facebook Profil ve Facebook sayfalarınızda hareketli GİF resim paylaşabilirsiniz.

Facebook'ta Gif Nasıl Paylaşılır ?


İlk olarak gördüğünüz GIF resmini durdurunuz. Yani resim hareket etmesin. Ardından hareketli resmin alt kısmında bir URL görünecektir. Resimde ki örnekte 45.media.tumblr.com adresi bulunmakta. Burası farklı bir adreste olabilir. Bu adresin üzerine SAĞ TIK yapın ve açılan menüden BAĞLANTI ADRESİNİ KOPYALA seçeneğini seçin.

facebook-gif-paylasma

BAĞLANTI ADRESİNİ KOPYALA seçeneğini seçtikten sonra artık dilerseniz Facebook sayfanıza, dilerseniz de Facebook profilinize bu hareketli resmi koyabilirsiniz. Örneğin aşağıda ki resimde olduğu gibi DURUM kısmına geliniz ve az önce kopyaladığınız adresi buraya yapıştırın. Yapıştırdığınzda GİF ön izlemesi görünecektir. Hareketli resim göründükten sonra yapıştırdığınız adresi silip PAYLAŞ butonuna tıklayabilirsiniz.

facebook-gif-paylasma-2

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:

  1. HASİBE ATİŞ8 Aralık 2016 13:39

    ben klasöre alıp kopyaladığım hareketli resmi tekrar hareketli olarak paylaşamıyorum düz resim olarak paylaşılıyor. adres görünmüyor...

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon